Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

4

Şubat
2013

Twitter Bildirimleriniz Cep Telefonunuza Gelsin!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: İnternet, Mobil, Twitter  |  Yorum: 9 

twitter-mobilTwitter’da yer alan Kısa mesaj yoluyla Twitter özelliği ile hesabınızla ilgili gelişmeler hakkında bilgileri anında telefonunuza alabilirsiniz. Sadece bu kadarla da kalmıyor. SMS yolu ile Tweet de gönderebiliyorsunuz. Sizler için adım adım yapmamız gerekenleri sıraladık. Bakalım nasıl yapabiliyormuşuz?

1- Twitter ayarlar sayfamızda soldaki menümüzden Mobil sekmesine girmemiz gerekiyor.

2- Burada zaten ülkemize göre telefon doğrulama sayfasını göreceğiz. Ülkemiz otomatik seçili geliyor zaten. Biz cep telefon numaramızı doğrulama amacıyla başına sıfır yazmadan giriyoruz ve sonra da GSM operatörümüzü belirliyoruz.

twitter-telefon-1

3- Dikkat!: Telefonu etkinleştir dediğimizde çıkan ekranda o sırada bizden ona GIT yazıp sms ile göndermemizi istiyor. Bu göndereceğiniz mesajdan Twitter ücret almasa da hattınız sizden standart kısa mesaj ücreti kesmektedir.

4- Bu kısa mesajı gönderirsek eğer artık telefon numaramız hattımıza tanımlanmış olacaktır. Dilediğimiz zaman bu sayfanın en altından telefon numara bağlantımızı silebiliyoruz.

5- Telefon numaramızı etkinleştirdikten sonra çıkan seçeneklerden telefonumuza hangi bildirimlerin gelmesini istediğimizi belirleyebiliyoruz. Seçeneklerde yer aldığı gibi yeni birisi bizi takip etmeye başladığında, bir Tweetimizi favoriye aldığında veya retweetlediğinde telefonumuza anında mesaj ile bildirim gelebiliyor.

twitter-telefon-2

6- Telefonunuzu etkinleştirdikten sonra artık sms ile de Tweet atabiliyorsunuz. Ama SMS olarak gönderdiklerinizden başta olduğu gibi standart mesaj ücretleri telefon operatörünüz tarafından alınmaya devam edecektir.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


yorumlar:

9 Yorum Yapılmış!

  mert kara

  May 24, 2013

  aldığımız bildirimlerden ücretlendiriliyor muyuz?

  Cevapla

   Gökberk Durmaz

   May 24, 2013

   Hayır bir tek 3. adımda belirttiğimiz gibi gönderdiğimiz bir sms için Twitter’a değil operatörümüze ücret ödüyoruz ancak bize gelen smslerden ücret alınmıyor.

   Cevapla

  tugce arslan

  Haz 16, 2013

  sadece 1 kere mi ücret alınıyor? çünkü’ başla ‘yazdım ve sanırım kontorüm olmadıgı için ‘evet’ i yanıtlayacak soru alamadım

  Cevapla

   Gökberk Durmaz

   Haz 17, 2013

   Sayın Tuğçe Arslan,
   Aslına bakarsanız 1 kere ücret alınıyor diye bir şey yok. Twitter ücret almıyor. Sadece sizden adımlardan bir tanesinde iken GIT yazıp sms atmanızı bekliyor. Hangi numaraya atacağınızı belirtiyor zaten. O sms’i attığın ız için telefon hattınız örneğin turkcell, vodafone veya avea hattınız sms gönderdiğiniz için 1 sms ücreti kesiyor. O kadar. Onun dışında Twitter’ın aldığı bir ücret yok. Adımları sıra ile izleyin sadece 1 sms’lik ücret hattınızda varsa yapabilirsiniz.

   Cevapla

  nur byt

  Eyl 21, 2013

  nasıl iptal edebilirim?

  Cevapla

   Gökberk Durmaz

   Eyl 21, 2013

   İptal etmek için telefonunuzu tanımladığınız https://twitter.com/settings/devices linkine girmelisiniz. Eğer telefon numaram kalsın derseniz burdan hangi bildirimlerin geleceğini seçebiliyorsunuz. Yok tamamen sileyim derseniz en alt kısımda “Telefonumu Sil” linkini kullanın.

   Cevapla

    MUSYCL

    Mar 23, 2015

    NERENİN EN ALTINDA

    Cevapla

  ts

  Haz 05, 2014

  benimki bir türlü güncellenmiyor

  Cevapla

  özgür açıkgöz

  Oca 26, 2015

  Bana twitterdan bildirim hiç gelmiyor onun çözümünü biliyormusunuz her türlü yolu denedim ama olmadı.

  Cevapla

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim