Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

13

Şubat
2013

Apple’dan Türkiye’ye Mağaza!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Apple, Mobil, Teknoloji  |  Yorum: Yok  

apple

Özellikle iPhone ve iPad gibi ürünleri ile Türkiye’de de ciddi satış rakamlarına ulaşan Apple, Türkiye’ye de mağaza açacaklarının haberini verdi. Apple’ın CEO’su Tim Cook tarafından yapılan açıklamada bazı ülkelerde mağaza açılacağı haberi yer alırken Apple’ın kendi mağazasının yer alacağı bir ülke de Türkiye olacak.

Apple’ın mağaza açacağının haberinin duyulmasının ardından farklı tepkiler hızla gelmeye başladı. Bazı kişiler tarafından olumsuz karşılanan bir durum olsa da Apple fanatikleri için oldukça iyi bir haber olduğu kesin. Apple’ın dağıtım ağı geçen zamanla birlikte daha da yaygınlaşırken kendi mağazasının açılması bunu Türkiye’de daha kolay hale getirebilir.

Apple’ın Türkiye’de kendine ait “bir mağazasının yer alması” durumundan çok yanında getirebileceği avantajları dikkat çekiyor açıkçası. İlk mağazanın İstanbul’a açılacağı düşünülürken yıllar içerisinde mağazaların diğer büyük şehirlere de yayılması olası. Böylelikle Apple ürünleri ile ilgili daha çok destek merkezi olmasının yanısıra ülkemize diğer ülkelere kıyasla büyük fiyat farkları ile oldukça pahalı gelen Apple ürünlerinden sonra bir mağaza açılması ile birlikte yeni çıkacak olanların daha uygun fiyatlarla satılma olasılığı da ihtimaller arasında yer alıyor.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim