Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

17

Şubat
2013

Messenger Kapanıyor, Artık Son Haftalar!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Bilgisayar, Microsoft, Programlar  |  Yorum: 2 

messenger-kapaniyor

Microsoft’un MSN veya diğer ismi ile Live Messenger olarak bilen online chat ve görüntülü konuşma programı artık kapanıyor. Bir süredir arka arkaya gelen haberler ve maillerle uyarılan kullanıcılar, Skype isimli aynı işlevi gerçekleştiren yeni servise aktarılmaya devam ediyor.

Çok uzun yıllardır Live Messenger, insanlara internetten kolay ve hızlı bir şekilde chatleşme imkanı tanıyordu fakat son yıllarda özellikle Facebook’un da online chat bölümünün gelişimiyle popülerliği gittikçe azalmıştı. Microsoft tarafından satın alınan Skype’ın bir süredir hızla geliştirilmesi ile birlikte artık Microsoft kesin bir karar ile Live Messenger hizmeti yerine Skype’ı sürmeye karar verdi.

Aynı şeyi Hotmail.com’da da yaşamıştık. Gelişen ve yenilenen teknoloji ile birlikte artık Hotmail’in hem kötü imajından sıyrılmak hem de ortaya yepyeni bir mail hizmeti çıkartmak için Microsoft kullanıcılarına Outlook.com’u tanıtmıştı. Şimdi ise aynı şey Messenger’ın başına geldi.

Messenger’da çıkan uyarılar ve Microsoft’un gönderdiği maillerle Messenger kullanıcıları Skype’a geçmeleri konusunda uyarılıyorlar. 8 Nisan’da kapatılma çalışmalarının başlatılacağı belirtilirken tam olarak hizmetin sonlandırılması birkaç hafta alacak olarak belirtiliyor.

Yenilenen Skype sürümü ile kullanıcılara Messenger’larında bulunan kişileri kolay bir hotmail-skype hesabı işlemesiyle aktarma özelliği de sunuldu. Siz de Skype’ı hemen indirip bilgisayarınıza kurabilir ve Messenger hizmeti yerine Skype’ı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Tabiki Skype’a alışmak başlarda çok güç olacak. Messenger’ın kapatılması birçok kişi tarafından olumsuz karşılansa da yapılacak bir şey yok ve yakın zamanda kapanması gerçekleşecek. Bu adım Microsoft’un hizmetlerinin gelişmesi yönünde iyi bir adım olabilir mi bilmiyoruz ve zaman içerisinde dönüşlerin nasıl olacağını göreceğiz.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

2 Yorum Yapılmış!

  Fidan cevik

  Şub 28, 2013

  Msn messenger kapanırmı ya kapanırda hadi outlook devreye giriyor o daha iyi değilmi veya skype

  Cevapla

   Weblopedi

   Şub 28, 2013

   Merhabalar,
   Messenger, Skype ikilisi ile Hotmail ve outlook ikilisi farklı şeyler. Hotmail ve Outlook ücretsiz mail servisleri. Hotmail.com kapanmadı ancak o hizmetin devamı getirilmeyecek ve artık onun yerine daha iyi servis outlook.com var. Messenger ile Skype’a gelirsek eğer bunlar ise online chat yapmanızı sağlayan programlardır. Messenger programınının kullanımına artık son veriliyor. Belirttiğimiz tarihte artık online chat için benzer işlev yapan Skype’ı kullanmamız isteniyor.

   Cevapla

yorum yapmak ister misiniz?

*

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim