Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

18

Şubat
2013

Sitelerde Güncelliğin Önemi!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Blog Sahiplerine Özel, Webmaster  |  Yorum: Yok  

sitelerde-guncellikWeb sitelerinde fırsat buldukça özgün ve güncel makalelerin önemini vurgulamaya çalışıyoruz. Arama motorlarının ve özellikle de Google’ın sürekli yenilediği algoritmalarda özgün içeriğe verilen önemin yanında güncellik de bir hayli önemli bir yere sahip.

Her ne kadar bazı siteler yapısı ve içeriği gereği sürekli güncellenmeye imkan tanımasa da; yani bazı sitelerin sabit kalması gerekse de mümkün olduğunca bu siteleri de aktif ve canlı tutmaya çalışmalıyız.

Yazılar yayınlanan bir blog sitesinde yeni yazılar girmek, bu yazıları sitemizde düzenli olarak yayınlamak hem arama motorlarına durumu ile ilgili iyi bir mesaj verir hem de kullanıcıların geçen günlerde farklı ve yeni içerikler bulmasına imkan tanır. Sitenize bir kere giren bir ziyaretçi bir başka gün bir daha girdiği zaman yeni içerikli karşılaşır ve dolayısıyla zamanla “devamlı ziyaretçi” kitlenizi arttırmaya başlarsınız.

Güncellik ayrıca firmaların resmi siteleri veya ticaret siteleri için de çok önemlidir. Bir firma sitesini ele alırsak eğer firma ile ilgili temel bilgilerin yer aldığı sitede güncellik için illa sürekli yazılar girilmesi veya sitenin değiştirilmesi gerekmiyor. Ufak duyurularla ve bu duyuruların yanına güncel olarak tarihlerini belirterek her zaman sitizin canlı ve güncel olduğu mesajını verebilirsiniz. Firma ile ilgili başarıları, haberleri, etkinlikleri, fotoğrafları küçük bile olsa bir başlık altında toplamak sitenizin dinamikliği ile birlikte firma hakkında da iyi bir izlenim oluşmasına katkı sağlayacaktır.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim