Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

16

Nisan
2011

Pop-up Nedir?

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: İnternet  |  Yorum: 2 

Pop-up’ı isim olarak bazılarımız bilmese de aslında internet kullanıcılarının devamlı karşılaştığı şeylerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Peki nasıl mı karşılaşıyoruz?

Bir web sitesini açtığımızda bazen ek olarak bir pencere açılır genellikle de reklam amaçlı olarak. İşte bu pencerelere “pop-up” diyoruz. İnternet dünyasında reklam aracı olarak sıkça kullanılmaya başlanılan bu pencereleri pek de hoş karşılamak mümkün değil aslında.

Ayrıca bilmediğimiz bir internet sitesinin bir anda açılması bilgisayarımızın güvenliği açısından da bir tehdit oluşturmakta. Bu tehdidi önlemek amacıyla artık web tarayıcıları kendi içlerinde pop-up engelleyiciler bulundurmakla birlikte ayrı olarak siz de bu programları kurabilirsiniz. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki bazı siteler ise reklam amaçlı olarak kullanmazlar bunları. Bu siteler örneğin bir şey download edeceğiniz zaman downloadı yeni açılan pencere üzerinden başlatır. Böyle bir durumda “bilgisayarınız açılır pencerelere izin vermiş olmalı” gibi uyarılar da alabilirsiniz. Eğer güvendiğiniz bir web sitesi ise sadece o web sitesine izin verebilirsiniz.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

2 Yorum Yapılmış!

  sinem kırt

  May 31, 2012

  İZİN VERDİM AMA GİRİLMOYOR

  Cevapla

  vahit öztürk

  Ağu 16, 2012

  izin de verdim girilmiyo

  Cevapla

yorum yapmak ister misiniz?

*

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim