Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

3

Mart
2013

iPhone 6 Dedikoduları Çoğalıyor!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Apple, Mobil, Teknoloji  |  Yorum: Yok  

iphone-6-dedikodulariÖnceki yazılarımızda dedikodu durumlarından da konuşmuştuk. Apple’ın yeni beklenen telefonu iPhone 6 için her yerde farklı dedikodular farklı tahminler yer alıyor.

iPhone 6 için uzun süredir gündemde olan bir dedikodu, artık üretimlerin sadece siyah ve beyaz renk seçenekleri ile sınırlı kalmayıp birbirinden farklı renkler ile kullanıcılara sunulacağı yönünde. iPhone tasarımlarına farklı hava katabilecek bu renkler konusunda kullanıcılar oldukça meraklı.

Henüz sıradaki modelin isminin iPhone 6 olacağı bile kesin değilken (iPhone 5S olarak çıkma ihtimalinden dolayı) birçok yabancı kaynak dedikoduları yaymaya devam ediyor. Yeni iPhone’dan beklenen ekran boyutunun büyümesi yönünde. Piyasadaki Nokia Lumia 920 veya Samsung Galaxy S3 gibi telefonlardan küçük bir ekrana (4″) sahip olan iPhone 5’ten sonra iPhone 6’nın ekran boyutunun 4.2-4.5″ arasında olacağı düşünülüyor.

iPhone 5’in kalınlığı 7.6 mm kadar. Piyasadaki diğer telefonlarla kıyasladığımızda oldukça ince olan iPhone 5’ten sonra gelecek telefonun daha da ince olabileceği ihtimalleri kafalarda. Fakat bazı taraflardan ise yeni eklenecek özelliklerle birlikte 7.6 mm’nin altına düşülmesi pek olası değil, daha kalın olabileceği de söyleniyor.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim