Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

16

Mart
2013

Google Reader Kapanıyor

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Google, İnternet  |  Yorum: Yok  

google-readerGoogle, daha önceden de yaptığı benzer işlemlerde olduğu gibi bazı kenarda köşede kalmış yeterli seviyede ilgi görmeyen servislerini kapatmaya devam ediyor. Bu seferki kapatma kararı ise Google Reader’a geldi.

RSS okuma konusunda iyi bir hizmet sağlayan Google Reader servisi özellikle sadeliği, kolay kullanımı ve istediğiniz sitelerin RSS’lerini güzel şekilde takip edebilmenize olanak sağlaması ile beğeni topluyordu. Fakat internet dünyasında gittikçe RSS’in öneminin azalması ile birlikte Google Reader da yeterli görülen seviyede ilgiye ulaşamadı. Bu nedenle Google, aralarında Google Reader’ın da bulunduğu bazı servis ve uygulamalarını kapatma kararı aldı.

Google Reader’a giriş yapanları karşılayan ve 1 Temmuz’dan sonra Google Reader’ın ulaşılamaz olacağını bildiren mesaj sıkı kullanıcılarını endişelendirdi ve hala RSS takip alışkanlığına devam edenler farklı seçeenekler aramaya başladılar.

google-reader-kapaniyor

Google Reader’ın kapanması ile birlikte RSS beslenemelerinin öneminin daha da azalacağı düşünülse de hala daha RSS’nin ölmediğini düşünenler var. Yine de Google Reader gibi kolay kullanımlı bir servis bulmak zor olacak gibi gözüküyor.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim