Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

1

Nisan
2013

İşte Google’ın 1 Nisan Şakası: Google Nose

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Google, İnternet  |  Yorum: Yok  

google-noseGoogle bugün yeni servisini tanıttı: Google Nose. Bu servisine Türkçede “Koklamak inanmaktır.” sloganını ekleyen Google, Google Burun Beta‘ya herkesi davet etti. Farklı türden durumların, nesnelerin ve yiyeceklerin kokusunun ekrana iyice yaklaşarak alınabileceğini belirtti. Peki böyle bir şey var mı?

Sistem nasıl mı çalışıyor? Greyfurt, muz gibi meyveleri; soyunma odası, uçak terminali gibi mekanları ve daha birçok durumu aradığınızda sağ kısımda çıkan kokla butonuna basıyorsunuz. Daha sonra Google sizden burnunuzu ekrana mükün olduğunca yaklaştırmanızı ve bu sırada hazır olduğunuzda Enter duşuna basmanızı istiyor. Koku yayılma anı birkaç saniye sürerken siz de bu kokuyu almaya çalışıyorsunuz. Hatta Google bu servisi için bir video bile hazırlamış.

Düşününce hemen heyacanlanan kişiler (Bunlardan birisi de ben oluyorum) için söylüyorum ki maalesef böyle bir şey yok. Bunun sadece Google’ın bir 1 Nisan şakası olduğu da ortaya çıktı. İlk verdiğimiz linke benzeyen Google Burun Yardım sayfasında hemen “Google Burun’u Deneyin” butonuna basmadan aşağıda neler yazdığına bakarsak önce adımların gittikçe komik ve ilginç olduğunu görüyor, şaşırıyor ve son yazan şey ile de 1 Nisan şakası olduğunu anlıyoruz.

Bir anlık bu tuzağa düştüğümüze sinirlensek de bazılarımızın yüzünde bir kahkaha görsek de belki de internet dünyasının en büyük şakalarından ve en ilginç olaylarından biri olduğunu mutlaka belirtmeliyiz! Evet, bugün 1 Nisan!

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim