Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

13

Nisan
2013

Google’ın Google+ İle Giriş Yapma Özelliği Yaygınlaşıyor

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Google, İnternet  |  Yorum: Yok  

google-ile-giris-yapBir sosyal ağ ile giriş yapma sistemi yaygın olarak büyük web sitelerinde görülen bir durum. Kullanıcılara hem daha kolay bir kayıt ve giriş süreci yaşatmak isteyen, hem de bu bağlandıkları sosyal ağların da nimetlerinden faydalanmak isteyen web siteleri standart kayıt prosedürlerinin yanısıra sosyal ağlarla bağlanma olanağını da sitelerine entegre ediyorlar. Özellikle Facebook’un ve ardından da Twitter’ın yaygın olarak kullanıldığı bu sistemler arasında Google+ da kendini göstermek istiyor.

Google; Google+ için bu sistemi Şubat ayının sonunda geliştirerek internet dünyasına duyurmuştu. Bu geliştirdiği “Google+ ile giriş yap (Sign in with Google)” sistemini Facebook ve Twitter gibi kendi sosyal ağına güç katmak için yaygınlaştırmaya çalışan Google, başlardan beri farklı firmalarla işbirliğine gidiyor, kendini geliştirmeye çalışıyor. Bu aşamada Google’ın bu sistemi iyi tanıtması ve insanları Google ile giriş yapmaya ikna etmesi çok önemli. Çünkü bu tip sistemlerde şu anda başı çeken Facebook’la yarışmak pek kolay olmasa da sonuçta Google gibi bir gücü de unutmamak lazım.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim