Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

14

Nisan
2013

Nikon’dan Akıllı Fotoğraf Makinesi!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Android, Teknoloji  |  Yorum: Yok  

nikon-coolpix-s800cSamsung’un Galaxy Camera’sı ile birlikte bir diğer akıllı fotoğraf makinesi de Nikon’un çıkarmış olduğu Coolpix S800c. Galaxy Camera’da da olduğu gibi Android işletim sistemine sahip olan Nikon S800c fotoğraf makinası yüksek özellikleri Android işletim sisteminin üzerine kurmaya çalışmış.

16 Megapiksellik kameraya sahip olan S800c, 10x optik zooma imkan tanıyor. Ayrıca 3.5 inçlik dokunmatik ekranındaki yansıma önleyici kaplamadan da bahsediliyor. ISO ayarınızı ise 125-1600 aralığında yapabiliyorsunuz ve ayrıca ISO 3200 hassaslığının ise otomatik modda kullanılabildiği de belirtilmiş.

Android işletim sistemine sahip S800c’de ayrıca Wi-Fi özelliği de yer alıyor. Wi-Fi ile dilediğiniz zaman internete bağlanıp sosyal ağlara fotoğraflarınızı anında yükleyebiliyorsunuz. Ayrıca akıllı telefon veya tabletlere de kablosuz olarak çektiğiniz görüntüleri aktarmanız mükün.

Bu fotoğraf makinesindeki Nikkor lenste Nikon’un VR görüntü stabilizasyon özelliği de bulunuyor. Fotoğraf makineleriyle ilgili olanların tanıdık olduğu bu özellik, çekim anındaki titreşimlerin engellenmesini sağlayarak daha net fotoğraflar çekilmesine yardımcı oluyor.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

*

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim