Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

16

Nisan
2013

Microsoft’tan Akıllı Saat!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Microsoft, Mobil, Teknoloji  |  Yorum: 1 

microsoft-logo-2012Akıllı telefonların piyasada akıl almaz bir hızla yükselişi peşine kendileri ile bağlantılı bir prensipte çalışan akıllı saatlerin de ortalığa yavaşça çıkmasına neden oldu. Geçtiğimiz aylarda farklı firmaların ürünlerini görsek de gün geçtikçe bu pazarda kendini göstermek isteyen firmalar da kendi ürünleri için çalışmalara başlıyorlar. İşte kendi akıllı saati için çalışmalara başladığı dedikodusu çıkan bir diğer firma: Microsoft.

Microsoft, Surface ile aslında kendi teknoloji ürünlerini üretme konusunda alanını arttırmaya başlamıştı. Bilgisayarlarda sadece yazılım olarak kalmak istemeyerek kendi tablet bilgisayarını üretmeye geçmiş, hatta akıllı telefon pazarına da gireceği konusunda dedikodular yer almıştı. Şimdi de yer alan haberlere göre akıllı saatini üretmek için kolları sıvadı.

Microsoft, aslında Windows’u sunduğu üreticilerin yeterli başarıyı gösterememesinden yakındığı için artık kendi işini kendi yapmak istiyor. Ürettiği tablet bilgisayar Surface oldukça beğeni toplarken Surface’den ayrı olarak mini bir tablet ve akıllı telefon planları da var. Hem kendi teknolojisini üretecek hem de kendi yazılımı Windows ile bu teknolojileri piyasaya sürecek.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

1 Yorum Yapılmış!

    prekast

    Nis 17, 2013

    Microsoft’un yaptığı işleri seviyorum güzel işler çıkarıyorlar gerçektende. Akıllı saat ile piyasaya farklı bir çizgi getirmiş oldu.

    Cevapla

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim