Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

27

Nisan
2013

Skype’ta Bir Kişi Nasıl Engellenir?

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Bilgisayar, Programlar  |  Yorum: 1 

skypeMSN’in artık işlevinin bitmesi ve Skype’a geçişlerin yapılması ile birlikte Skype’ı yavaş yavaş kullanmaya başlıyor birçok kişi. Böyle olunca da alışık olmadığımız bir programda bazı işlevleri nasıl gerçekleştirebileceğimizi merak edebiliyoruz. Biz de Skype anlatımlarımıza devam ediyoruz. Bu anlatımımızın konusu Skype üzerinde bir kişiyi engellemek.

Skype, birbirlerini ekleyen kişilerin anlık mesajlaşmasına izin veren bir chat programı. Böyle olunca da bazen Skype üzerinde daha önceden eklesek de sonradan konuşmak istemediğimiz kişiler olabiliyor. Bu tip zamanlarda dilersek kişileri engelleyebiliriz ve böylece onlar da bize ulaşamamış olurlar.

Skype’ta bir kişiyi engellemek istediğimizde 2 farklı yolu izleyebiliriz:

1- Kısa Yol:

Solda bulunan kişiler kısmında eklemek istediğimiz kişinin üzerine sağ tıkladığımız zaman aşağıdaki resimde olduğu gibi seçenekler karşımıza çıkacaktır. Burada yer alan “Bu Kişiyi Engelle…” seçeneğine bastığımız taktirde kişiyi engellemiş oluyoruz.

skype-ta-kisi-engelleme-1

2- Diğer Yol:

Diğer bir yol olarak Skype programımızda üstte yer alan menüden “Kişiler => Gelişmiş => Engellenmiş Kişileri Yönet…” yolunu izliyoruz. Daha sonra açılan ekranın alt tarafında listemizde yer alan kişilerin olduğu bir bölüm var. Burada engellemek istediğimizi seçiyor ve daha sonra da “Bu kişiyi engelle” butonuna basıyoruz.

skype-ta-kisi-engelleme-2

skype-ta-kisi-engelleme-3

NOT: 2. yolda açtığımız ekranın üstünde ayrıca o zamana kadar engellediğimiz kişileri görmek mümkün. Bu kişiler arasından dilersek bir veya birkaçını seçip daha sonra da “Bu kişinin engelini kaldır” butonuna basarak engellenmesini iptal edebiliriz.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

1 Yorum Yapılmış!

    mlsylmz

    Eyl 20, 2014

    Facebook arkadaşlarımı yanlışlıkla skype a aldım ve muhtemelen istek gitti fazlaca kişiye. Bende engelletip sildim tek tek . Acaba hala onlara istek gitmiş midir? İstek gözüküyor mudur?

    Cevapla

yorum yapmak ister misiniz?

*

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim