Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

29

Nisan
2013

Yazılarda Tarihlerin Bulunması

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Blog Sahiplerine Özel, Webmaster  |  Yorum: Yok  

29-nisan-tarihİnternette dolaşırken, haberler veya farklı türden makaleler okurken genellikle hepsinin bir köşesinde yazının yayınlanma tarihini görürüz. Hatta öyle ki bazı sitelerde hangi saatte yayınlandığı bilgisi bile yazar. Peki, yazılara neden tarih koyulur? Blog yazarlığı yaparken yayınladıklarımızın yanında bir tarih yer alması ne gibi avantajlar sağlar?

Blog yazarlığı yaparken, internet sitemizde farklı türde makaleler yayınlarken mutlaka yazımızın bir köşesinde bir tarih bulunmalıdır. Zaten artık hazır sistemlerde örneğin wordpress gibi blog sistemlerinde zaten otomatik yayın tarihi yazıya yerleştirilmektedir. Peki, bu ne gibi avantajlar mı sağlar? Öncelikle sitenizin güncel olduğu izlenimi verir. Sitenize ilk giren bir insan tarihsiz yazılar gördüğü zaman bunların eski mi yeni mi olduğunu anlayamaz. Ancak eğer tarih yer alıyorsa, hele bu tarihler de son günlere ait ise kişilerin ilgisini çekmede olumlu bir rol oynayacaktır. Ayrıca güncel bloglarda yer alan haberlerdeki olayların ne zaman gerçekleştiği hakkında bilgi de edinmek kolaylaşır.

Tabi bazı siteler ise özellikle tarih eklemeyi uygun görmeyebilir. Bu siteler genellikle güncellik gerektirmeyen sabit içerikli sitelerdir. Örneğin firma sitelerinde, firma hakkında yer alan genel bilgiler, temel firma yazıları sürekli sabit şekilde yer alacağı için tarih içermeyebilir.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim