Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

4

Mayıs
2013

Google Glass Hacklendi Mi?

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Google, Mobil, Teknoloji  |  Yorum: Yok  

google-glassGoogle’ın devrim niteliğindeki buluşu Google Glass uzun zamandır konuşuluyor. Henüz piyasaya çıkmış olmasa da gerek tahminlerle, gerek yayınlanan tanıtım videolarıyla gündemde konuşulmayı başaran Google Glass hakkında şimdi de hacklendi duyumları alınmaya başlandı.

Henüz piyasaya çıkmamış olan Google Glass’ın deneme versiyonları bazı seçilmiş kullanıcılara dağıtılmaya yeni yeni başlanmıştı. Bu kullanıcıların öncülüğünde test edilmeye başlanan Google Glass’ın önümüzdeki sene piyasaya sürülmesi bekleniyor. Dağıtılan test versiyonlarından bir tanesini ele geçiren bir hacker ise Google Glass’ı hacklediğini duyurarak bu şekilde kullanıcıların her türlü bilgisinin ele geçirilebileceğini de belirtiyor.

Google Glass’ın henüz piyasaya çıkmadan hacklenmiş olması kafaları karıştırsa da Google’ın güçsüz bir ürünle piyasaya adım atacağını pek de düşünmüyoruz. Açıklar tabiki yer alır fakat önündeki bir sene içerisinde Google her türlü güvenlik önlemini alma konusunda çaba gösterecektir.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim