Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

5

Mayıs
2013

Galaxy S4’ün Depolama Alanı Sorunu

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Mobil, Teknoloji  |  Yorum: 4 

samsung-galaxy-s4Piyasaya hızlı ve iddialı bir giriş yapan Galaxy S4, Samsung’un tanıtımları ile şimdiden birçok kişiye ulaşmış durumda ve S4 kullanıcıları da her geçen gün hızla artıyor. Her ne kadar özellikleri ile büyük beğeni toplasa da bazı sorunlar yok değil.

Son günlerde Galaxy S4 kullanıcılarının şikayet ettiği ortak bir nokta var. O da depolama alanı sorunu. Sorun şu ki, 16 GB’lık Samsung Galaxy S4 modelinde kullanıcıların karşısına sadece 9 GB’lık boş alan kalıyor. Diğer 7 GB’lık alan ise Galaxy S4’ün sistem bölümü olarak kullanılıyor. Yani yazılımlar ve ek uygulamalar yer alıyor. Birçok kullanıcıdan internet üzerinden tepki toplayan Samsung, yaptığı açıklamada ise yüksek özelliklerin sunulabilmesi için bu alanın sistem tarafından kullanıldığını belirtirken Galaxy S4 sahiplerine de kısaca hafıza kartları ile telefonun hafızasını genişletebileceklerinin önerisinde bulunuyor.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

4 Yorum Yapılmış!

  Bora

  May 06, 2013

  Samsung Galaxy S4 ün en önemli özelliği zaten işletim sistemi beraber yüklü gelen ve oldukça kabiliyetli uygulamaları, genel olarak 16 bence yinede yeterli olacaktır , ben çok fazla uygulama kullanmak isteyen kullanıcılara 32 veya 64Gbyte dahili hafızaya sahip modelleri tercih edebilir diye düşünüyorum.

  Cevapla

  Seyfettin

  May 15, 2013

  Telefonun üzerine 16 GB yazıp kullanıcısına sadece 8 küsür GB’lık bir depolama alanı sunan bir telefonu 1999 TL’ye satmak nasıl bir satış ve pazarlama taktiğidir anlamak çok güç. Hani ayıplı ürünler vardır ya, bu pazarlama taktiğini de AYIPLI BİR PAZARLAMA taktiği olarak isimlendiriyor ve dürüst bir yaklaşım olarak görmüyorum.

  Cevapla

   Gökberk Durmaz

   May 15, 2013

   Aslında haklısınız ancak genel olarak firmalar tüm doğruları vermek yerine eksik şekilde doğruları söylemeyi tercih ediyorlar. Hafızası 16 GB evet bu doğru ama yazılımlardan kalan 8 GB şeklinde bir durum oluşabiliyor. Şu da var ki kalkıp da 8 GB yazsa bu sefer diğer firmanın gerisinde kalacak müşterinin gözünde. Yine de artık hafıza kartları o kadar ucuzladı ki 16 GB’lık bir hafıza kartı alıp takmak sadece 20-25 TL’ye yapılabilir. Hafızaya bu kadar önem vermemek gerekiyor.

   Cevapla

  hakan

  Tem 01, 2013

  dün bende sıfır aldım hatta acaba benim tel sorunlu zanlettim önceden
  i phone 16 gb kullanırken o 14 gb görünürdü 2 gb bile yuh derken buna nedenir bilmiyorum yani 2000 tl ye cihaz satıyorlar elimde 16 gb hafıza kartı olmasa hafıza şimdiye dolmuşdu yani illa 32 veya 64 değil altı üstü 16 gb yanına hafıza kartı koymak müşteriyi kazanmak için güzel bir fikir olurdu çünki teknoloji herzaman geleceği elinde tutmakla ayakta kalır ve samsung un vereceği 16 gb hafıza kartı ben kızılaydan 25 tl ye aldım düşünün maliyetini 2000 tl ye 10 tl lik 16 gb hafıza kartı hediye koyması ciddi anlamda müşterilerine jest olurdu

  Cevapla

yorum yapmak ister misiniz?

*

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim