Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

5

Mayıs
2013

Google’ın Gözü Akıllı Saatlerde!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Google, Mobil, Teknoloji  |  Yorum: Yok  

google-androidGiyilebilir teknoloji olarak isimlendirilen ve son zamanlarda gittikçe popülerliği artan ürünler çeşitlilik kazanmaya devam ediyor. Teknoloji devleri ise akıllı telefonlardan sonra bu telefonlarla uyumlu olarak çalışan çeşitli teknolojik ürünlere, özellikle de akıllı saatlere göz dikmeye başladı.

Daha önceden farklı örneklerini gördüğümüz akıllı saatlerden sonra teknoloji devleri bu konuda kendi ürünleri için çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle Apple’ın piyasaya sürmesi merakla beklenen akıllı saati iWatch’tan sonra bir haber de Google’dan geldi. Google’ın akıllı saat konusunda çalışmalara yavaş yavaş başladığı söylenirken akıllı saat konusunda patentler almaya da başladığı görülüyor.

Her şeye rağmen Google şu anda giyilebilir teknoloji konusunda tüm gücünü Google Glass’a vermiş durumda. Bu nedenle Google’ın planladığı akıllı saatin piyasaya sürülmesi 2-3 sene sonrasına kadar sarkabilir. Bakalım önümüzdeki bu senelerde hangi teknoloji devleri nasıl ürünlerle bizleri şaşırtmaya devam edecek?

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim