Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

9

Mayıs
2013

Apple ’50 Milyar’a Çok Yakın!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Apple, İnternet, Teknoloji  |  Yorum: Yok  

apple-50-milyar

Apple’da son günler oldukça heyecanlı ve mutlu. Apple’ın bilindiği gibi ürünlerinde kullanıdığı IOS işletim sistemi için uygulamaların yer aldığı mağaza iTunes’ta hateketli günler yaşanıyor. iTunes’tan uygulama indirilme sayısı 50 milyara yaklaşırken Apple da bunu heyecanlı bir şekilde bekliyor.

Son günlerde iTunes’a uğradıysanız mutlaka sayacı görmüşsünüzdür. Toplamda indirilen uygulama sayısını işaret eden sayaç o kadar hızlı ilerliyor ki takip etmek resmen olanaksız. Dünya çapında Apple kullanıcıları her saniye neredeyse 1000 adede kadar indirme yapıyorlar.

şu anda 49 milyar 623 milyonu geçmiş olan indirme sayısı belirttiğimiz gibi her saniye dhaa bir hızla ilerlemeye devam ediyor ve 50 milyar barajını geçmesi heyecanla bekleniyor. Apple’ın iTunes sayfasında yer alan sayaç bugün Apple.com ana sayfasına da yerleştirilmiş vaziyette. Ayrıca sayacın altında 50 milyar sayısı ile ilgili bazı örnekler de eklenerek kullanıcılar şaşırtılmaya çalışılmış. Örneğin “50 milyar adımla dünyanın etrafında 800’den fazla kez dolaşabilirdiniz.”, “50 milyara kadar saymak 1600 yılınızı alırdı” ve “50 milyar tuğlayla 12 Çin Seddi örebilirdiniz” cümleleri yer alıyor.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim