Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

24

Mayıs
2013

Feedly Nedir? Nasıl Kayıt Olunur?

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: İnternet, Site İnceleme  |  Yorum: 1 

feedly-logoHer ne kadar RSS’lerin önemi geçmiş zamanlara göre azalmış olsa da Google Reader’ın kapanması ile birlikte RSS okuyucuları için alternatifler de gündeme geldi. İşte bunlar için çok iyi bir örneği bu yazımızda tanıtacağız: Feedly.

Feedly’yi Nasıl Kullanmaya Başlarız?

Feedly’nin IOS ve Android için uygulamaları da mevcut fakat öncelikle bilgisayarımızdan nasıl kullanabileceğimize bir bakalım. Feedly.com adresine giriyoruz. Feedly’nin bilgisayar versiyonu aslında internet tarayıcıları için geliştirilmiş bir eklenti. Ancak gördüğümüz kadarıyla Internet Explorer bunlara dahil değil. Google Chrome veya Mozilla Firefox’tan kullanabilirsiniz. Sizin için iki tarayıcıya göre de kurulum anlatımını gerçekleştirdik.

Kurulum

Mozilla Firefox İçin

feedly-firefox-1

Siteye girdiğimizde alt tarafta yer alan Get Feedly for Firefox butonuna basıyoruz. Daha sonra Firefox’umuzun sol üst kısmında eklentinin kurulması için izin istiyor. İzin ver seçeneği ile kurulumu başlatıyoruz.

feedly-firefox-2

Google Chrome İçin

feedly-chrome-1

Google Chrome tarayıcımızla siteye girdiğimizde ise alt tarafta üzerinde Get Feedly for Chrome yazan butonu görüyoruz. Buna bastıktan sonra Chrome Web Mağazasında eklentinin sayfasına yönleniyoruz. Eğer Google hesabımıza giriş yapmışsak “Chrome’a Ekle” butonu ile eklentimizi hemen kurabiliriz.

feedly-chrome-2

Feedly’yi Kullanmaya Başlayalım

Bu kısımdan sonrası iki tarayıcı için de aynı. Eklentiyi tarayıcımıza kurduktan sonra zaten Feedly Home sayfası açılacak.

feedly-5

Burada hemen Start yazan kutucuğun gösterdiği yerdeki arama kısmına basıp çıkan yerde RSS kaynaklarını aratabiliriz. Örneğin biz hemen weblopedi’yi arattık ve RSS’miz gözüktü.

feedly-6

Bu bulunan sonuca bastığımızda ise RSS kaynağı için oluşmuş bir sayfaya yönleniyoruz.

feedly-7

Yönlendiğimiz burada RSS kaynağı ile ilgili genel bir izlenime sahip olabiliyor ve yukarıda yer alan +add butonu ile takipe alabiliyoruz. Takipe alabilmek için henüz giriş yapmadıysanız bir Google hesabı ile giriş yapmanız gerekiyor. Google hesabı ile giriş yaptığımız zaman RSS kaynağını takibe almış oluyoruz.

feedly-8

Bundan sonra keyifli bir şekilde RSS takip edebilirsiniz. Başka kaynaklar da ekleyebilir, okuma düzeninizi değiştirebilirsiniz.

Herkese keyifli zamanlar diliyoruz, Google Reader’dan sonra bu güzel servisin bolca keyfini çıkartacak gibiyiz.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


yorumlar:

1 Yorum Yapılmış!

    Sihirli Kupa

    Mar 20, 2014

    Açıklamanız için teşekkür ederim. Gerçekten iyi bir arayüze sahip faydalı bir araç

    Cevapla

yorum yapmak ister misiniz?

*

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim