Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

9

Haziran
2013

Siteniz İçin Ayrıntılı Bir Sayaç: Yandex.Metrica

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Blog Sahiplerine Özel, Webmaster, Yandex  |  Yorum: Yok  

yandex-metrica

Tüm site sahipleri, hem sitelerine gelen günlük ziyaretçi sayısını öğrenmek hem de diğer ek bilgilerle ziyaretçiler hakkında farklı istatistiklere ulaşabilmek için sayaçlar kullanıyorlar. İşte bu sayaçlara bir alternatif de Yandex’ten sizlere sunuluyor. Sayaç olarak bundan önce gördüğümüz en iyi ve en detaylı bilgileri veren servis Google’ın Analytics hizmetiydi ancak biz de buna alternatif aramaya başladık. Bulduğumuz güzel bir seçenek işte sizlere tanıtacağımız Yandex.Metrica.

Yandex.Metrica’ya kayıt olmadan da deneme, istatistiklerin yer aldığı paneli görme imkanı verilmiş. Yandex.Help Demo adresinden Yandex’in yardım sayfasının istatistikleri ile oluşturulan bir demo paneli mevcut. Bu paneli ziyaret ederek hangi tür bilgilerin ne şekilde size ulaştırılabileceğini görebilirsiniz. Tabi bu demo sayfasının tek negatif yönü, ziyaret sayısının az olması sebebi ile daha az detaylı veriye ulaşabiliyorsunuz.

Yandex.Metrica’ya kayıt olmak da çok kolay. Eğer önceden bir Yandex hesabınız yoksa öncelikle Yandex’e kayıt olmalısınız. Kayıtlı bir hesabımız olduktan sonra Yandex.Metrica adresine giriş yapıyoruz. Sayaç Ekleyin linkinden hemen sitenizin sayacı için kaydolabilirsiniz. Burada tek yapmanız gereken önce ilk sayfada site adınız ve adresinizi girmek (diğer detaylı ayarları da kendinize göre yapabilirsiniz.) ve daha sonra Devam et butonu ile ulaştığınız sayaç kodunuzu sitenizin tüm sayfalarında yer alacak şekilde yerleştirmek.

Sitenize kodu yerleştirdiğiniz andan itibaren ziyeretçileriniz sayılmaya başlanacaktır. Siz de hem günlük gelen ziyaretçi sayısını öğrenebildiğiniz gibi hem de kullanılan tarayıcıdan eriştikleri ülkeye, cinsiyet ve yaş bilgisinden hangi arama motorundan hangi arama terimleriyle geldiklerine kadar her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

*

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim