Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

12

Haziran
2013

Yandex E-posta Hesaplarınızın Aliasları

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: İnternet, Yandex  |  Yorum: Yok  

yandex-mailÜlkemize güzel bir giriş yapan arama motoru Yandex, farklı hizmetlerini de Türk kullanıcılara sunuyor. Bunlardan biri de Yandex.Mail. Yandex’e kayıt olurken aynı zamanda bir Yandex.Mail hesabı da edinmiş ve @yandex.com.tr’li bir mail adresine sahip olmuş oluyorsunuz. Fakat bu kadarla da kalmıyor. Yandex.Mail’e kaydolduktan sonra ana e-mail adresinizin dışında alias e-posta hesaplarınız da olmuş oluyor. Bakalım bunlar nelermiş?

Bir önceki Alias E-mail Hesabı Nedir? başlıklı yazımızda sizlere alias e-posta adreslerinin ne olduğuna dair bilgiler vermiştik. İşte eğer bir Yandex e-mail hesabınız varsa birkaç alias hesabı daha sizlere sunuluyor.

Yandex.Mail’den @yandex.com.tr uzantılı bir mail adresi aldığınız zaman Yandex, sizin @’den önceki kullanıcı adınızın sahip olduğu tüm mail uzantılarını da size bağlıyor. Şöyle ki kullanıcı adınızın @yandex.com.tr uzantısının yanında aynı zamanda @yandex.ru, @narod.ru, @yandex.ua, @yandex.by, @yandex.kz, @ya.ru ve @yandex.com uzantılı alianslara da sahip oluyorsunuz. Bu uzantılardan herhangi birine gönderilen e-posta ana mail adresine gelecektir.

Yandex.Mail’in bu alians hesap özelliği ile örneğin mail adresinizin uzantısı @yandex.com.tr iken @ya.ru uzantısını da kullanabiliyor, böylelikle daha kısa olmasına imkan sağlamış oluyor.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

*

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim