Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

12

Haziran
2013

Waze Google’a Katıldı!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Google, İnternet, Mobil  |  Yorum: Yok  

waze-google

İki gün önce çıkan satın alma haberleri neticesinde sizlere tanıttığımız uygulama Waze (Tanıtım yazısı için: Waze’i İnceliyoruz.) dün resmi blogu tarafından yayınlanan yazı ile Google‘a katıldığını açıkladı.

Daha önceden Apple’ın satın alacağı rivayetleri dolaşıp üzerine bir başka haber olarak Facebook’un 1 Milyar $ önerdiği söylenen Waze’in son olarak da Google ile görüşmede olduğu haberleri yer almıştı. Dün (11 Haziran 2013) Waze’in ve Google’ın bloglarında resmi olarak Google’ın Waze’i satın aldığı duyuruldu. Waze’in blogunda Waze, kullanıcılarına Google’a katılma teklifini kabul ettiğini açıkladı.

İngilizce olarak yer alan bu metinden gözümüze çarpan sözlerden bazılarını sizlere aktarmaya devam edelim. Waze’de aslında değişiklik olmayacağı belirtiliyor ve Waze, kullanıcılarını, markasını, servisini, organizasyonlarını ve sorumluluklarını aynı şekilde koruyacağını söylüyor. Yazıda ayrıca neden satıldıklarını ve neden tamamen bağımsız kalmadıklarını da kısaca açıklıyorlar ve bu satın alma işlemi ile hedeflerine daha kolay ulaşabileceklerini söylüyorlar. Birçok seçeneği değerlendirdikleri; Google’ın Waze ve yaklaşık 50 milyon kullanıcısı için en iyi seçenek, en iyi partner olduğuna inandıkları da yer alan bilgiler arasında.

waze-google-2

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim