Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

21

Haziran
2013

Google, Yaz Gündönümüne Özel Doodle Hazırladı

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Google, İnternet  |  Yorum: Yok  

google-yaz-gundonumu-doodleYılın farklı günlerinde birbirinden ilginç ve anlamlı Doodle adı verilen özel logolarla ufak kutlamalar yapan Google, yaz gündönümü olarak isimlendirilen 21 Haziran tarihi için de hareketli bir Doodle hazırladı.

Yazımızın alt tarafından veya direk olarak 21 Haziran günü boyunca Google.com.tr ana sayfasında görebileceğiniz hareketli Doodle’da yaz günleri düşünülerek Google karakterleri yerine denizde duran farklı çocuk figürleri kullanılmış. Denizde de bir dalga sağdan sola doğru gidiyor.

Google’ın hazırladığı bu Doodle 21 Haziran Yaz Gündönümüne vurgu yaparken biraz da bu günün tam olarak ne anlama geldiğine bakalım. 21 Haziran Dünyamızın Kuzey Yarım Küresi için yazın başlangıcı olarak kabul edilir (Tam tersi olarak da bu gün Güney Yarım Küre için de kışın başlangıcı ve aslında Kış Gündönümüdür.). 21 Haziran, Kuzey Yarım Kürede en uzun gecenin, en kısa gündüzün yaşandığı gündür. Bu günden sonra 21 Aralık’a kadar gündüzler uzayacak, geceler kısalacaktır.

google-yaz-gundonumu-doodle

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim