Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

23

Haziran
2013

ISO Dosyalarını Açabilmek İçin Yardımınıza Koşuyor

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Bilgisayar, Programlar  |  Yorum: Yok  

daemon-tools-liteISO uzantısı, özellikle oyunların yüklenme dosyalarından aşina olduğumuz bir dosya uzantısı. Kısaca anlatmak gerekirse CD dosyalarının paketlenmiş ve tek bir iso uzantılı dosyada birleştirilmiş bir şekli diyebiliriz. Peki elimizde eğer iso uzantılı bir dosya varsa bunu nasıl kullanabiliriz, nasıl açabiliriz? İşte burada yardımımıza güzel, popüler ve ücretsiz bir program koşuyor: Daemon Tools Lite.

Daemon Tools’un ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek düzeydeki versiyonu Daemon Tools Lite için Daemon Tools Lite Download adresine girebilirsiniz. Başlığın sağ alt tarafında yer alan (alttaki resimde işaretledik) Download linkine basıp yükleme dosyasını hemen indirebilirsiniz. Bu .exe dosyası ile Daemon Tools Lite programını bilgisayarınıza kolaylıkla ve ücretsiz olarak kurabilirsiniz.

daemon-tools-lite-download

Daemon Tools Lite’ı yükledikten sonra sanal sürücü oluşturuyorsunuz ve bu sanal sürücüde .iso uzantılı dosyanızı çalıştırıyorsunuz. Bu dosya, bilgisayarınızda bir CD çalıştırıyormuş gibi gözükecektir. Artık bu sürücü üzerinden dosyanızı kullanabilir, çalıştırabilirsiniz.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

*

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim