Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

26

Haziran
2013

Sosyal Ağlar Arasında Yeni Tarz Potluck.it Açıldı!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: İnternet, Site İnceleme  |  Yorum: Yok  

potluck-itFacebook ve Twitter’ın hakim olduğu sosyal ağ dünyasında olaya farklılıklar katan yeni girişimler ise liderliğe sahip olamasa da internet dünyasında önemli bir yere sahip olabiliyorlar. İşte internet dünyasında kendini gösterecek olan yeni bir girişim, yeni bir sosyal ağ: Potluck.it.

Twitter’ın kurucuları olan Evan Williams ve Biz Stone’un internet girişimlerinden en yenisi olan Potluck, Twitter gibi; her şeyi bir yerde sunmak yerine daha temel ihtiyaçlara, daha basit özelliklerle çözüm bulma yolundalar. Daha detaylı açıklamak gerekirse, Potluck sadece link paylaşımı üzerine kurulu bir sosyal ağ.

Facebook gibi sosyal ağlarda insanlar sürekli paylaşımlar yapıyorlar. Ancak bu paylaşımlar metin, resim, video, ses tabanlı olabiliyor. Sadece link olarak paylaşımların oranı ise oldukça az. Sadede gelirsek eğer Potluck size tüm bunları bıraktırıp sadece link paylaşımları yaptırıyor. Yani, bu sosyal ağda arkadaşlarınızla beğendiğiniz haberlerin, makalelerin, yazıların, videoların, müziklerin linklerini paylaşabiliyorsunuz. Paylaşımlarınızda linkle ilgili bir önizleme yer alırken içerik için linke tıklamak gerekli.

İnternet tarayıcısı üzerinden Potluck.it internet adresinden ulaşabileceğiniz sosyal ağın ana sayfasında çok yakında mobil uygulamalarına da yer verileceği belirtiliyor.

potluck-it-platform

Paylaşım esnasında tek yapmanız gereken paylaşacağınız linki sol taraftaki alana yapıştırmak.

potluck-it-link

Yapıştırınca direk paylaşıma başlayabilirsunuz. Paylaşım esnasında size daha önceden bu linkin aynısı veya aynı sitenin farklı bir sayfası başka birisi tarafından paylaşıldıysa bunlar da ilginizi çekebilir diye gösteriliyor. Linkleri paylaşırken farklı bir başlık yazabiliyorsunuz isterseniz. Ayrıca paylaşımın altına yorumlar da yazılabiliyor. Facebook’taki Beğen (like), Twitter’daki Favorilere Ekle butonları gibi bir beğeni tuşu da Potluck’ta yer alıyor fakat Potluck’taki ismi Heart. Paylaşılan linkin sağ üst köşesindeki kalp simgesine tıklayarak beğendiğinizi, sevdiğinizi göstermiş olabiliyorsunuz.

potluck-it-paylasim

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

*

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim