Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

4

Temmuz
2013

Messi’li WeChat Reklamları Televizyonlarımızda!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: İnternet, Mobil  |  Yorum: Yok  

wechat-messi

Eline akıllı telefon geçirenlerin yaptığı ilk işlerden birisi uygulama indirmek. Bu uygulamaların başını da mesajlaşma uygulamaları çekiyor. Birbiriyle çok fazla mesajlaşan kişileri ağır SMS yükünden kurtararak sadece az miktarda internetle mesajlaşmalarına imkan veren uygulamalar, çok fazla ilgi görüyorlar. İşte bu alanda kendini gösteren popüler mesajlaşma uygulaması WeChat, rakiplerinin önüne geçmek için reklam kozunu kullanmaya başladı.

WhatsApp benzeri bir mesajlaşma uygulaması olan WeChat; yazılı, sesli ve görüntülü görüşme imkanı tanıyor. Dünyaca ünlü futbol yıldızı Messi ile reklam anlaşması yapan uygulama, birçok ülkede bu reklamları yayınlamaya başladı. Bu ülkelerden bir tanesi de Türkiye. Böyle bir ünlü yıldızın reklamda oynaması için yüklü bir miktar ücret ödendiği kesin ancak iyi bir reklam stratejisi ile WeChat’in bu yatırımların karşılığını alabileceği de bir o kadar olası.

Reklamın Türkiye versiyonunu altta yer alan videodan izleyebilirsiniz. Video, özel olarak babalar günü için hazırlanmış ve Başroldeki Messi için “Yılın Dünya oyuncusu ve Müthiş Baba” tabirini kullanmışlar. Reklamda büyükannesi ile önce sesli olarak konuşan Messi, daha sonradan görüntülü olarak görüşerek ağlamayan bebeğini yaptığı hareketler ile susturmaya çalışıyor.

Reklamda dünyaca ünlü bir futbol yıldızı ile markayı duyurmaktan öte ayrıca aile ilişkilerine ve insanları birbirine yakınlaştırabildiğine dikkat çekilmiş. Messi’li bu reklamların gerçek etkisini ileriki zamanlarda göreceğiz ama özellikle önce futbol severlerin sonra da diğer herkesin ilgisini çekeceği kesin gibi. Tabi WhatsApp gibi bir rakiple başetmek kolay olmasa da WeChat’in elinden geleni yaptığı açık.

WeChat’in uygulamaları için de Türkçe dil desteği mevcut. Telefonunuza uygun uygulamayı indirebilmek için WeChat’in Türkçe sayfasını ziyaret edebilirsiniz: WeChat.com/tr

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim