Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

4

Temmuz
2013

Yandex’ten RSS Okuma Servisi: Yandex.Yayınlar

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: İnternet, Yandex  |  Yorum: Yok  

yandex-yayinlar-1Henüz birkaç gün önce tamamen kapanan Google Reader için bazı alternatifleri sizlere tanıtmıştık. Ülkemize geldiği günden bu yana birçok servisini de beraberinde getiren, bizleri birçok yeni servisi ile tanıştıran Yandex, RSS okuma servisini de tanıttı.

Yandex’in RSS okumak için geliştirdiği Yandex.Yayınlar servisi, Yandex.Mail altında yer alıyor. Yandex.Mail hesabınıza giriş yaptığınızda Posta sekmesi yerine Yayınlar sekmesinden ulaşabilirsiniz (Doğrudan ulaşmak için kullanabileceğiniz link: Yandex.Yayınlar). RSS’ini takip etmek istediğimiz sitelerin RSS linklerini Ekle butonuna bastığımız zaman açılan satıra yazmamız yeterli olacaktır. Örneğin Weblopedi.net’i takip etmek için http://weblopedi.net/feed adresimizi Ekle butonu ile açılan satıra girmeli ve daha sonra Abone ol butonu ile abone olmalısınız. Bu yöntem ile istediğiniz kadar RSS bağlantısı ekleyebiliyorsunuz. Eklediğiniz bağlantılar sol tarafta gözükürken Yandex.Yayınlar’ın ana sayfasında ise tüm eklediğiniz RSS’lerin yeniden eskiye doğru yazı özetleri sıralanıyor.

Yandex.Mail kullanıcıları için pratik bir RSS servisi. Aynı yerden hem e-postalarınızı kontrol edebilir hem de sonrasında eklediğiniz RSS bağlantılarını takip edebilirsiniz.

yandex-yayinlar-2

Tek gözümüze çarpan eksik şu anda 4 Temmuz’da olmamıza rağmen en son 1 temmuzdaki yazımız gözüküyor. Bu durum neden kaynaklanıyor bilemiyoruz ancak Yandex’e en yakın zamanda ulaşacağız ve kısa zamanda düzeleceğine inanıyoruz.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

*

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim