Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

11

Temmuz
2013

Yaz Aylarında Telefonunuza Dikkat!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Mobil, Teknoloji  |  Yorum: Yok  

suya-dusen-telefonYaz aylarının gelmesi ile birlikte yanımızdan ayırmadığımız telefonlarımızın başına gelmeyen kalmıyor. Özellikle havaların ısınması ve tatil zamanlarının da gelmesi ile birlikte telefonlarımız için tehlikeler artıyor.

Dikkat Güneş Yakmasın!

Yaz aylarında telefonlarımızı yanımıza alıp dışarılara çıkıyoruz. Dışarıda, açık havada bulunmak güzel ama ortalık yerlere telefonlarımızı bıraktığımız zaman havanın sıcaklığı telefonları olumsuz olarak etkiliyor. Özellikle de güneş ışınları doğrudan üzerine gelen telefonlar büyük arızalarla karşı karşıya gelebiliyor.

Dikkat Su Islatmasın!

Yaz aylarında telefonlarımızı en çok tehtit eden şeylerden biri de su. Deniz ve havuz suyu bu tehtitlerin başındaki aktörler. Ceplerimizde unuttuğumuz telefonlarla denize ve havuza girdiğimizde her şey çok geç olabiliyor. Bu şekilde her yıl binlerce telefon, hatta milyarlık telefonlar ceplerde unutulup veya havuz gibi yerlere düşürülüp harap olabiliyor. Ceplerde unutmak bir yana dikkatsizlikler de mobil aletleri tehtit ediyor. Günlük yaşamda fotoğraf ve video çekmek için kullandığımız telefonları deniz ve havuz kenarında, hatta bu ortamların içerisinde de görüntü kaydetmek için kullandığımız zaman dalgalar veya sıçrayan sular telefonumuza denk gelebiliyor veya telefonlar ellerimizden kayıp suya düşebiliyor.

Son olarak şunu da belirtmek lazım ki sadece telefonlarınız için de değil aslında tablet bilgisayarlar, fotoğraf makinaları gibi yanımızda sıkça bulunan cihazlara da aynı şekilde özen göstermeye dikkat etmeliyiz.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim