Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

22

Temmuz
2013

Microsoft’tan Türkiye’ye 3. Defa Yılın Ülkesi Ödülü!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: İnternet, Microsoft  |  Yorum: Yok  

yilin-ulkesi-turkiye

Microsoft‘un aktif olduğu ülkelerdeki alt kollarının çalışmalarını her yönden değerlendirerek seçtiği “Yılın Ülkesi” ödülünü bu yıl da Microsoft Türkiye aldı. Microsoft’un tüm ülkeler arasında 3. defa ödüle layık gördüğü, Microsoft Türkiye bunu büyük bir sevinçle karşıladı.

Microsoft Türkiye Genel Müdür’ü Tamer Özmen’in Microsoft Türkiye resmi blogu üzerinden yayınladığı yazısı ile duyrulan ödül oldukça önemli. Son 4 yılda 3. defa Yılın Ülkesi seçilerek hem zor olan başarıldı hem de Yılın Ülkesi ödülü olarak verilen kupanın daimi sahibi olundu (Ödül olarak verilen kupa 1 yıl boyunca verilen ülkede bulunurken daha sonraki yıl diğer ülkeye geçiyor. Bu ödülü 3 defa kazanan ülke ise daimi olarak sahibi olmuş oluyor.). Bu ödülle birlikte Türkiye, Microsoft’un bulunduğu ülkelerin sıralamasında ilk 20 ülke arasına girmiş oldu. Türkiye’nin Microsoft ülke sıralamasında yükselmesinin ayrıca Microsoft tarafından daha fazla kaynak ayrılacağı anlamına geldiği de belirtiliyor. Ayrıca ilk yapılacaklar Tamer Özmen tarafından şu şekilde anlatılıyor: “Bu başarının ilk ödülü olarak Türkiye’de kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetlerinde kullanılmak üzere ek bir yatırım yapılacak. Bu kaynak Microsoft Türkiye olarak bugüne kadar sürdürdüğümüz ve 100 binden fazla gence ulaştığımız Microsoft Türkiye Açık Akademi ve yine 160 binden fazla kişiye ulaşan “Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor” (BBBÖ) gibi topluma katkı sağlayan önemli projelerimiz için fon olarak ve yeni büyük çaplı sosyal sorumluluk projeleri üretmek için kullanılacak. Bunun yanı sıra Microsoft’un dünyada sahip olduğu pek çok bilgi birikimi, deneyim, araştırma ve geliştirme imkanları da Türkiye’nin büyümesine katkıda bulunmak üzere Türkiye’ye aktarılacak.

microsoft-turkiye-info

Atlanta’da düzenlenen törenle Microsoft’un CEO’su Steve Ballmer tarafından verilen ödülü teslim alan Tamer Özmen, bu ödülün Microsoft Türkiye’ye verilen tek ödül olmadığının ve Microsoft Türkiye’nin 20. yılında 19 ödülün sahibi olduğunun da altını çizerek Türkiye ekibinin aldığı ödülleri şu şekilde anlatıyor: “Bu yıl ödüllere doymadık. 20. yılımızı sadece “Yılın Ülkesi” ödülüyle değil, pek çok farklı alanda topladığımız tam 19 ödül ile taçlandırdık. Microsoft Türkiye olarak aldığımız ödüller arasında danışmanlık hizmetleri, iş ortakları performansı, KOBİ segmenti, müşteri memnuniyeti, fikir hakları çalışmaları, Office grubu ve sunucu – bulut hizmetleri bölümlerimizin aldıkları “En İyi Performans” ödülleri de yer alıyor. Microsoft Türkiye olarak Mayıs ayında da “Great Place to Work” tarafından Türkiye’de “Yılın En İyi Şirketi” olarak seçilerek çalışan memnuniyetimizi bir kez daha görme fırsatı bulduk.

microsoft-turkiye-odul

Microsoft Türkiye Genel Müdür’ü Tamer Özmen’in yazısında yer verdiği diğer bilgilere ulaşmak için Hayaldi, Gerçek Oldu! başlıklı yazısını okuyabilirsiniz.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim