Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

27

Temmuz
2013

Unity İşbirliği İle Windows’tan Geliştiricilere Özel Ödüller!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: İnternet, Microsoft  |  Yorum: Yok  

windows-8-unityGünümüzde bir işletim sistemini diğerlerinin karşısında öne çıkaran en önemli yönlerinden birisi uygulama mağazasında yer alan oyunların ve diğer uygulamaların sayıca çokluğu, çeşitliliği ve kalitesidir. Windows da uygulama mağazasını genişletmek ve öne çıkarmak için geliştiricileri desteklemeye yönelik çalışmalar sürdürüyor. İşte bu çalışmalar ışığında Windows, bir yarışmaya destekçi oluyor ve geliştiricilere toplam değeri 100 bin dolardan fazla olan ödül dağıtıyor.

Unity nedir ile başlamak gerekirse bir oyun motoru diyebiliriz. Yani bilgisayarlar için mobil platformlar için oyunlar yapabilmenize olanak sağlıyor ve diğer rakipleri ile kıyaslandığında rahatlığı ile öne çıkan ve sunduğu özellikler ile daha fazla tercih edilen bir oyun motoru. Az ihtiyacı olanlar için ücretsiz sürümü de olan Unity’nin Pro versiyonu ise 1500$ ve iOS, Android, BlackBerry 10 platformları için PRO eklentilerinin ise her biri +1500 $ olarak ücretlendiriliyor.

Unity ve Windows’un iş birliği sonucu da özel bir yarışma düzenleniyor. Unity geliştiricilerinin beklendiği yarışmada Unity oyun motorunu kullanarak Windows platformuna yeni oyunlar geliştirilmesi veya hali hazırda var olan oyunlarının Windows’a uyarlanması bekleniyor.

Düzenlenen bu yarışmada Windows Phone 8 ve Windows Store için ayrı ayrı ilk üç seçilerek bu kişiler ödüllendirilecek. İki ayrı dalda birincilere 30’ar bin dolar, ikincilere 10’ar bin dolar, üçüncülere ise 5’er bin dolar para ödülü verilecek. Ayrıca nakit ödüllerin dışında tüm oyunlar arasında 5 kişiye de 5 farklı onur ödülü verilecek. Bu onur ödüllerinin sahiplerine ise ayrıca Windows Store Pro eklentisine sahip Unity Pro lisansı hediye edilecek.

Unity Windows Contest sayfasında detaylı bilginin yer aldığı yarışma ile ilgili olarak ayrıca Unitiy ile geliştirilen oyunlara da örnekler gösterilmiş. Unity ile geliştirilmiş Temple Run gibi oyunları ise Unity Windows Oyunları linkinden ulaşabilirsiniz.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim