Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

28

Temmuz
2013

Başlangıçta Çalışan Programlara Yenilerini Eklemek

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Bilgisayar, Microsoft  |  Yorum: Yok  

windowsla-acilan-yeni-programlar-eklemekBir önceki yazımızda Windows açılırken otomatik olarak kendini gösteren programları nasıl durdurabiliriz, bilgisayarla birlikte açılan programları nasıl azaltabiliriz bunu görmüştük. Fakat farklı programların, kendi istediğimiz programların açılmasını nasıl sağlayabiliriz? İşte bu yazımızda da bunun üzerine bir anlatım yapacağız ve Windows’la birlikte açılan programlar arasına yenilerini ekleyeceğiz hem de bilgisayarınız için size keyif verici bir de ipucumuz olacak.

Bir program, bilgisayarımızı açtığımızda otomatik olarak açılsın istiyorsak eğer yapmamız gerekenler oldukça basit. İşte adım adım neler yapmamız gerektiği:

1) Başlat düğmesinde Tüm Programlar’a giriyor ve Başlangıç isimli klasörü buluyoruz.

windowsla-acilan-yeni-programlar-eklemek-1

2) Başlangıç klasörüne sağ tıklıyor ve açılan menüden; (a) eğer sadece o anda oturum açmış olduğumuz bilgisayar kullanıcısı için geçerli olsun istiyorsak Araştır’a, (b) bilgisayarımızdaki tüm kullanıcılar için geçerli olsun istiyorsak Tüm kullanıcıları araştır’a tıklıyoruz.

windowsla-acilan-yeni-programlar-eklemek-2

3) Karşımıza seçtiğimiz seçeneğe göre Başlangıç klasörü açılıyor. Artık sadece hangi programların bilgisayarımızla birlikte açılmasını istediğimize karar vermek kaldı. Örneğin Skype’ın açılmasını istiyorsanız Skype’ın kısayolunu kopyalayıp bu açtığınız klasöre yapıştırıyorsunuz. Örneğin hemen internete girip sörf yapmam lazım diyorsanız Mozilla Firefox’un giriş yaptığımız kısayolunu kopyalayıp yapıştırıyoruz.

windowsla-acilan-yeni-programlar-eklemek-3

Son olarak bir de ipucumuz var demiştik. Özellikle sabahları güzel uyanmak isteyenler için bir tavsiye olabilir. Siz de sabahları ilk iş olarak bilgisayarınızı açanlardansanız eğer, göstermiş olduğumuz başlangıç klasörüne bir tane müzik yerleştirmeniz de çok iyi bir düşünce olabilir. Nasıl olur diye merak ettik ve koyduk. Bilgisayarımız açılır açılmaz çalmaya başlayan müzik oldukça iyi ve farklı bir deneyim oldu. Siz de örneğin akşamları bir müzik koyup sabah bilgisayarınız açıldığı sırada çalmasını sağlayabilirsiniz.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim