Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

28

Temmuz
2013

Samsung’un Dev Ekranlısı: Samsung Galaxy Mega

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Mobil, Teknoloji  |  Yorum: 1 

samsung-galaxy-megaBir akıllı telefonum olsun, kocaman da bir ekranı olsun diyenlere Samsung’un dev ekranlı yeni modeli, Samsung Galaxy Mega, sizlerle. 6,3 inçlik boyuta sahip olan Galaxy Mega, işleri için, internette dolaşmak için, seyrettiği videolar için büyük ve kaliteli görüntü arayanlara iyi bir alternatif olabilir. Biz de bu yeni Samsung ürününün özelliklerine göz gezdirelim istedik.

Tabi böyle büyük bir telefon sebebiyle ilk başta göze ekranı çarpıyor. 6,3 inç boyutundaki Super Clear LCD ekranı, 1280×720 (HD) çözünürlüğe sahip. Tabi bu büyük ekranı ile Phablet (Telefon+Tablet) adı verilen kategoriye de giren Samsung Galaxy Mega 6.3, bir telefon olmasının yanında sizlere tablet rahatlığını da ekranındaki fazla yer ile sağlıyor. İstediğiniz zaman bir tablet gibi kullanıp büyük ekranının sağladığı avantaj ile metinleri daha rahat okuyabilirsiniz.

Bir akıllı telefona göre oldukça yüksek batarya kapasitesine, 3200 mAh’lık bir pile sahip. Çift çekirdekli 1,7 GHz’lik bir işlemcinin yer aldığı Galaxy Mega 6.3, kullanıcılara Android’in 4.2 versiyonu ile geliyor. 8 GB’lık dahili hafızası (Bir de kullanıcılara kalan alan daha az) eminiz ki birçok kullanıcıya az gelecektir fakat 64 GB’a kadar MicroSD kart desteğinin yer aldığını söylemek gerekiyor.

Samsung, 167,6 mm yüksekliğinde ve 88 mm genişliğinde olan Galaxy Mega modelinde özellikle inceliğine ve boyutlarına göre hafif oluşuna dikkat çekmeye çalışıyor. 8 mm inceliğin oldukça iyi olduğunu söylemek tabiki mümkün ve ağırlığı ise 199 gram kadar.

Samsung Galaxy Mega 6.3’ün ana kamerası 8 megapiksel çözünürlüğünde. Otomatik odaklama, LED flaş özelliklerinin de bulunduğu bu arka kameranın yanısıra ayrıca önde de 1,9 MP’lik bir kamera yer alıyor. Bunun dışında bu dev telefondaki diğer özellikleri sıralayacak olursak başta şunları söyleyebiliriz: 3,5 mm Stereo kulaklık girişi, Micro SIM kart desteği, Wi-Fi direct, NFC özelliği mevcut, HDMI 1.4 görüntü çıkışı da yer alıyor.

Samsung Galaxy Mega 6.3’ü teknoloji mağazalarında bulmak mümkün. Ortalama 1300-1500 TL arasında fiyatlarla görülebiliyor. Son olarak biz de bu dev telefona farklı yönlerden görünüşlerinin oluşturduğu dev bir grafik hazırladık buyrun:

samsung-galaxy-mega-gorunusleri

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

1 Yorum Yapılmış!

yorum yapmak ister misiniz?

*

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim