Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

29

Temmuz
2013

Windows 8 ile Bilgisayarın Sıfırlanması

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Bilgisayar, Microsoft  |  Yorum: Yok  

windows-8-bilgisayarin-sifirlanmasiBu makalemizde Sizlere Windows 8 ile bilgisayarın sıfırlanması hakkında bilgi vereceğiz. Windows 8 ile bilgisayarın sıfırlanması hizmeti aracılığıyla artık belirli sorunlar ortaya çıktığında sorunu gidermek daha az zaman alacak. Bu hizmetten yararlanırken Windows yeniden yüklenir ve kullanıcı dosyaları, kullanıcı tarafından yüklenen uygulamalar silinir.

Şimdi, Windows 8 ile bilgisayarı sıfırlamayı tarif edelim;

  • İlk önce fare imlecini ekranın sağ üst köşesine yakınlaştırarak menüyü getirelim.
  • Oradan ayarlar menüsüne giriyoruz.
  • Change PC settings’i (bilgisayar ayarlarını değiştir) seçerek devam ediyoruz.
  • PC settings bölümünde General ‘ı  (Genel) seçiyoruz ve Remove everything and reinstall Windows (Her şeyi sil ve Windows’u tekrar yükle) bölümünde Get started (başlat) komutuna tıklıyoruz.
  • Reset your PC (Bilgisayarı baştan yükle) penceresinde Next diyoruz. Eğer bilgisayarımızda sabit disk, 2 veya daha fazla bölüme ayrılmışsa, Only the drive where Windows is installed seçimini yaparsak sadece sistem yüklenmiş disk üzerinde işlemler devam edecek. All drives’ı seçersek bilgisayarınızda bulunan tüm sabit disk bölümlerinde bu işlem yapılacak.
  • Just remove my files komutunu seçince görev,  bazı programlar aracılığıyla silinmiş dosyaları kurtarmak olur. Fully clean the drive komutunu seçersek süreç daha çok zaman alır ve veri kurtarma ihtimali daha da azalır. Gereken seçimi yapıp devam ediyoruz.
  • Reset butonuna basınca bilgisayarın sıfırlanma işlemi başlar. İşlemin bitimine yakın Windows 8 kurulumu sırasındaki işlemler yapılır.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim