Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

30

Temmuz
2013

Google Maps İle Gideceğiniz Yerlerin Fotoğraflarını Görün!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Google, İnternet  |  Yorum: Yok  

google-maps-fotograflarGoogle Maps, internette alanında en iyi hizmeti veren servis diyebiliriz. Yalnızca bir harita servisi olmasından öte birçok diğer özelliği de içerisinde bulunduruyor. Bunlardan en güzellerinden ama belki de en az bilinenlerinden biri ise istediğiniz yere ait fotoğrafları bölgesel olarak görebilmeniz.

Bir yere gideceksiniz ve nasıl bir yer olduğunu merak mı ediyorsunuz, tam tersi dünyanın öteki ucunda hiç gidemediğiniz yerler var ve oraların fotoğraflarını mı merak ediyorsunuz veya illa henüz gitmediğiniz yerler de olması şart değil, gidip gördüğünüz yerleri bir de başkalarının karelerinden görmek mi istediniz? İşte tüm bu düşünceler karşısında kullanabileceğiniz çok güzel bir özelliği tanıtacağız sizlere. Google Maps’te yer alan Fotoğraflar özelliğini kullanarak dünyanın istediğniiz herhangi bir yerini seçip burada çekilmiş fotoğrafları görüntülemeniz mümkün.

google-maps-fotograflar-1Yapmamız gereken oldukça basit. Google Maps açıkken harita alanının sağ üst köşesinde bulunan Harita veya Uydu yazan simgenin üzerine doğru fare imlecini getirmemiz gerekiyor. Sağdaki resimde gördüğünüz gibi bir menü açılacak. Burda Google Maps ile ilgili bazı özellikler yer alsa da bizim ilgilendiğimiz şu anda “Fotoğraflar” kısmı. Buna basarak önüne tik işareti koyduğumuzda fotoğraflar özelliği aktif olacak ve artık haritanın her yerinde küçüklü büyüklü fotoğraf kareleri yer alacatır. Siz de ister geniş bir bakışlar bir ülkeye, ister bir ülkenin bir şehrine, hatta ilçelere ve sokaklarına kadar bakın. Gözüken fotoğraf karelerinin üzerlerine gelerek baktığınız yerlere ait görüntülere ulaşabilirsiniz.

Benim oldukça beğendiğim bir uygulama ve öve öve bitiremiyorum. Dünya çapında milyonlarca kare fotoğraf var ve bir sokağa kadar indiğinizde bile o sokağa veya en azından yakında bir yere ait fotoğraflar görebiliyorsunuz. Gece, gündüz, yazın, kışın, kısacası birçok farklı etraf koşuluyla çekilmiş fotoğraflar da ayrı bir güzellik katıyor.

google-maps-fotograflar-2

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim