Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

2

Ağustos
2013

Program Güncellemelerine Dikkat!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Bilgisayar, İnternet  |  Yorum: Yok  

guncellestirmeGünümüzde yazılımlar da her an değişim ve gelişim içerisinde olmak zorunda. Bunu da tamamen yepyeni bir sürüm çıkarmak yerine güncelleştirmelerle yapıyorlar. Güncelleştirmeler, bir yazılım için oldukça önemlidir. Kullanıcılara yeni özelliklerin sunulması, daha kullanışlı bir yapı sunulmasının yanısıra birçok yazılım, güvenlik konusunda da geliştirmeler sunar. Biz de güncelleştirmelerin güvenlik konusundaki önemi üzerine konuşmak istedik.

Dünyada her geçen gün internet üzerinden tehtitler artıyor. Dolandırıcılar, yeni geliştirdikleri zararlılarla, yeni yeni yöntemlerle kullanıcılara saldırma ve bilgilerini ele geçirme amacında. Özellikle bilgisayarımızda internete yönelik virüs programları ve diğer güvenlik yazılımları, internet tarayıcıları başta olmak üzere bu tip programlar, gelişen tehlikelere karşı koruma sağlamaya çalışıyorlar. Sürekli keşfedilen açıklarını kapatarak kötüye kullanımını engellemeye çalışan internet tarayıcıları, yeni geliştirilen virüslere ve diğer zararlılara karşı koruma alanını genişletmeye çalışan güvenlik programları bunları yalnızca güncelleştirmeler yoluyla gerçekleştirebilirler.

Belirttiğimiz sebeplerden ötürü yapmamız gereken kullandığımız programların her zaman en güncel versiyonlarını kullanmak. Programlar sizlere her zaman yeni güncellemeler konusunda uyarı mesajları gösterse de bizler yine de zaman zaman bu programlarda (genellikle) yer alan “güncelleştirmeleri kontrol et” benzeri bir menüden kontrolü gerçekleştirmeliyiz. Unutmayalım ki sanal ortamda da olsa güvenliğimize öncelik vermeliyiz.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim