Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

4

Ağustos
2013

Yüksek Batarya Kapasitesi Dikkat Çekiyor: LG Optimus G Pro

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Mobil, Teknoloji  |  Yorum: Yok  

lg-optimus-g-proAkıllı telefon piyasasında kendini daha iyi bir şekilde göstermek isteyen LG, üst seviye telefon modelleri arasına yenisini ekledi. Optimus G modelinin özelliklerini geliştirerek oluşturduğu E986 LG Optimus G Pro modeli oldukça iddialı özellikleri ile dikkat çekiyor.

Özellikle ilk başta 3140 mAh’lık bataryası ile dikkatimizi çeken Optimus G Pro modelinde bu yüksek kapasiteli pili sayesinde batarya sıkıntınız azalacak. Qualcomm’un Snapdragon Quad-Core işlemcisini kullanan modelin işlemci hızı ise 1,7 GHz. İşletim sistemi olarak diğer LG akıllı telefonlarda olduğu gibi Android kullanılıyor. LG Optimus G Pro için de Android’in 4.1.2 versiyonu tercih edilmiş. LG Optimus G Pro modelinde toplamda 16 GB dahili hafıza yer alıyor ancak her telefonda olduğu gibi yazılımların kapladığı alan da bu dahili hafızayı kullanıyor. Yani kullanıcıların kullanımı için kalan hafızası ise 9 GB kadar. Bu kadar hafıza bana yetmez, ben daha fazla kullanırım diyenler için micro SD kart desteği bulunuyor.

150,2 mm yüksekliği ve 76,1 mm genişliğindeki LG Optimus G Pro modeli 9,4 mm kalınlığında. Piliyle birlikte ağırlığı ise 172 gram olarak belirtilmiş. Üzerinde bulunan 5,5 inç boyutundaki Full HD kapasitif IPS ekranı 1920×1080 piksek çözünürlüğüne sahip. 13 MP’lik LED flashlı kamerasından da bahsetmek lazım. Piyasadaki akıllı telefonlları düşündüğümüzde yüksek bir çözünürlüğe sahip diyebileceğimiz 13 MP’lik arka kameranın yanısıra önünde ise 2.1 MP’lik bir kamera yer alıyor. LG Optimus G Pro’da Çift Kayıt özelliği de bulunuyor. Bu özellik ne mi işe yarıyor? Aynı anda hem ön hem de arka kamera kayıtta olabiliyor. Bu özellik ile aynı anda iki kamerayla birden fotoğraf çekebiliyor veya video kaydedebiliyorsunuz. Yani bir kişinin veya bir manzaranın fotoğrafını çekerken ön kamerası ile de kendinizi fotoğraflara dahil edebilirsiniz.

Eğer bu telefona sahip olmak istiyorum diyen okuyucularımız varsa Türkiye’de 1599 TL’lik fiyat etiketiyle satıldığını belirtelim. Teknoloji mağazalarında bulabilirsiniz.

Son olarak işte LG Optimus G Pro için resmi tanıtım videolarından bazıları:

Tanıtım:

Çift kayıt özelliği hakkında:

Televizyon Reklamı:

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim