Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

8

Ağustos
2013

Yeni Bir Site Açarken Tavsiye Almayı Unutmayın!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Blog Sahiplerine Özel, Webmaster  |  Yorum: Yok  

tavsiyeYeni bir sitenin ilk zamanları gelişimi için oldukça önemlidir. Temelleri sağlam atılan sitelerin daha sonraki zamanlarda yükselişleri de daha hızlı ve emin adımlarla oluyor. Bu konuda size yardımı dokunacak bir diğer nokta da tavsiye almak.

Tavsiyeden kastımız gidin uzman kişilere danışın değil. Tavsiyenin her türlüsünün katkısı büyük olacaktır. En kolay şekilde; yakın arkadaşlarınızın, akrabalarınızın fikrini sorabilirsiniz. Onlardan sitenizin teması, konusu, ilk yazdığınız yazıları ve gidişatı hakkında yorumlar isteyebilirsiniz. Ancak istediğimiz şey onlardan sürekli övgü, sürekli olumlu sözler değil. Önemli olan onların beğendikleri şeylerin yanında daha çok beğenmedikleri, dıştan bir gözlemci olarak hoşlarına gitmeyen noktalar. Bu önem verdiğimiz tavsiyeler ve fikirler ne işe mi yarayacak?

  • Siteniz için siz en iyisini yapmaya çalışsanız da farklı bir göz size farklı açılardan bakış sağlar.
  • Olumlu ve olumsuz yönler daha net görülebilir.
  • Olumlu yönler sitede değiştirilmemeye, korunmaya çalışılır.
  • Olumsuz yönleri ise olumluya çevirmek için çaba gösterilebilir.
  • Daha iyisi için tavsiyeler alınabilir. Tavsiye aldığınız kişiler aslında sizin gelecekteki okuyucularınızın bir örneğidir. Onlar da bir okuyucu gözüyle bakıp sitenin nasıl geliştirilebileceği yönünde önerilerde bulunabilirler.

Tavsiye ve farklı çeşit bilgiler bizlere bu bahsettiğimiz şekillerde katkılarda bulunur ancak tüm tavsiyelere de uymak zorunda değilsiniz tabiki. Sonuçta o sizin siteniz ve her zaman herkesi birden memnun etmek oldukça güç olacaktır.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim