Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

17

Ağustos
2013

Google’dan 17 Ağustos Depreminin Yıl Dönümüne Özel Anma

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Google, İnternet  |  Yorum: Yok  

siyah-kurdeleGoogle, herkesin bildiği gibi özel, önemli günlerde, kutlamalarda, doğum günlerinde logosunu değiştirerek Doodle adını verdiği çizimler koyuyor ve bu tür günleri tüm ziyaretçilerine hatırlatıyor. Ancak Google, ziyaretçilerinin karşısına olumsuz şeylerle, kötü olayları anarak hiç çıkmıyor. Örneğin ölüm yıldönümlerine Doodle’lar hazırlamıyor. Ancak Google, Türkiye için bir farklılık yapıyor. Atatürk’ün ölüm yıldönümünde, ana sayfasına yerleştirdiği bir karanfil ile gerçekleştirdiği anma gibi 17 Ağustos depremini de unutmadı.

17 Ağustos 1999 günü Gölcük merkezli deprem, Türkiye için büyük bir acı yaratmış; 7,5 büyüklüğündeki bu depremde Türkiye binlerce canını kaybetmişti. Biz de Weblopedi olarak depremde hayatını kaybedenleri saygıyla anıyoruz.

Arama motoru devi Google da bu önemli günün yıl dönümünü unutmadı. Ana sayfasında anma günlerine pek rastlamadığımız Google, 17 Ağustos 1999 İzmit Depremi’nin yıl dönümüne özel ana sayfasına bir siyah kurdele yerleştirdi ve bu siyah kurdele ile “1999 İzmit depreminde hayatıı kaybedenleri saygıyla anıyoruz” mesajını vererek yaşamını yitirenleri andı.

17-agustos-depremi

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim