Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

23

Ağustos
2013

Galaxy S4’ün Üç Farklı Modeli Daha Piyasada

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Mobil, Teknoloji  |  Yorum: Yok  

galaxy-s4-zoomDünyaca ünlü teknoloji devi Samsung, 2013’ün en çok satan Android telefonu olan Galaxy S4’ün farklı varyasyonlarını piyasaya sürmeye devam ediyor.

Dünya çapında yakaladığı popülariteyle Apple’ın tahtını ele geçiren ve yeryüzünün en büyük akıllı telefon üreticisi olan Samsung, ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. 2013 yılının Mart ayında tanıttığı Galaxy S4 modeliyle müthiş bir başarı yakalayan ve dünya çapında satış rekorları kıran şirket, son aylarda bu çok tutulan modelin üç farklı versiyonunu piyasaya sürdü. S4’ün daha küçük ekranlı, kompakt ve ucuz bir versiyonu olan S4 Mini, outdoor düşkünleri için daha dayanıklı olarak üretilen S4 Active ve fotoğrafçılığa meraklı olanlar için piyasaya çıkan S4 Zoom bu modeller arasındaydı. Şimdi kısaca bu cihazları tanıyalım:

Galaxy S4 Mini

Samsung Galaxy S4 Mini, Samsung’un daha önceki popüler modeli olan Galaxy S3’te denediği ve başarılı olduğu bir pazarlama modelinin devamı olarak görülebilir. Tıpkı S3 Mini örneğinde olduğu gibi, Samsung, yeni ve hızlı çalışan bir Samsung isteyen, ama bütçesi yetmeyen ya da büyük ekranlı telefonlardan hoşlanmayanlar için S4’ün bir anlamda çekmiş bir versiyonu olan S4 Mini’yi piyasaya sürdü. S4 Mini, özellikler bakımından elbette S4 kadar üstün bir telefon değil ve daha ziyade tipik bir orta sınıf telefon karakteristikleri taşıyor. S4’e oranla daha küçük bir ekran, daha zayıf kamera ve işlemci performansına razıysanız, S4 Mini fiyat-kalite açısından beklentileri karşılayabilecek bir cihaz.

Galaxy S4 Active

Samsung Galaxy S4 Active ise, şirketin özellikle outdoor meraklıları için çıkardığı ilginç bir model. Tıpkı Sony Xperia Z gibi suya ve toza karşı korumalı olarak üretilen ve bununla ilgili sertifikası olan cihaz, tasarımı ve donanım özellikleriyle de üst düzey telefonlar arasına şimdiden girmiş durumda. S4 özellikle vaktinin çoğunu dışarıda geçiren, maceraya ve outdoor sporlara düşkün ama cebinde de hem dayanıklı, hem de kaliteli bir telefon taşımak isteyen kitle için bire bir. S4 Active özellikleri açısından ise birkaç ufak fark dışında orijinal S4’le neredeyse aynı.

Galaxy S4 Zoom

Samsung’un yine S4 serisinden çıkardığı bir diğer cihaz ise S4 Zoom adını taşıyor ve fotoğraf merakı olan ama yanında hem fotoğraf makinası, hem de telefon taşımak istemeyenlere sesleniyor. Bir yüzü dokunmatik ekranlı Android telefon, diğer yüzü ise fotoğraf makinası olarak tasarlanmış olan S4 Zoom, sağlam bir akıllı telefonla üst düzey bir dijital kameranın birleşimi gibi. Dolayısıyla, S4 Zoom’un piyasadaki normal S4’e oranla en büyük artısı 16 MP kalitesinde resim veren arka yüz kamerası. Cihaz özellikle akıllı telefonuyla kaliteli fotoğraflar çekmek isteyenler için bire bir.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim