Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

27

Ağustos
2013

Kilit Noktası: Düzenli Yazı Yazmak

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Blog Sahiplerine Özel, Webmaster  |  Yorum: Yok  

blogBloglar hakkında birçok yazı yayınlıyoruz. Her yönden blogların nasıl daha iyi olabileceği yönünde araştırmalar yapıyor, yazılar hazırlıyor, tavsiyeler veriyoruz. Ama öyle önemli noktalar var ki birçok yazıda ilk sıralarda verdiğimiz tavsiyeler arasında yer alıyor. Öyle önemli noktalar var ki gerçekten kilit noktası denilebiliyor. İşte bunlardan belki de en önemlilerinden bir tanesi de Düzenli Yazı Yazmak.

İnternette, ücretsiz blog servisleri sayesinde, herkes bir blog sahibi olabilir. Ancak ülkemizdeki veya yabancı blogları incelediğimizde öyle bloglar var ki diğerleri arasında kendilerini öne çıkarıyorlar. Peki hepsinin başarısının sırrı seçtikleri konudan mı geçiyor? Hayır, geniş bir çerçeveden baktığımızda çok çeşitli konular üzerine farklı, başarılı bloglar görüyoruz. Yoksa başarıları bloglarının temalarından, kullandıkları üsluplarından, yazım şekillerinden, aşırı iyi SEO uyguladıklarından, anahtar kelimeleri kullandıklarından mı kaynaklanıyor? Hayır hepsinin yöntemi, “yoğurt yiyişi” farklı. Peki ama ortak özellikleri ne?

Geneline baktığımızda ortak özelliklerini birkaç kelime ile, birkaç açıdan anlatmamız mümkün. En önemli olanı ise “düzenli olarak yazı yazmaları”. Bloglara gerçekten kalite katan, onları ileriye götüren en önemli özelliklerden bir tanesi bu. Düzenli olarak yazı yazmak demek; belki her gün, belki iki günde bir yeni yazılar görmemiz demek. Tabi blog sahibinin kendi takdirine de kalmış bazı blogcular da yoğun yaşamlarından haftada bir kaç makale de yazabiliyorlar ama düzenli olarak bu tempoyu devam ettiriyorlar.

Düzenli yazı yazmanın içerisinde çok fazla sayıda makale yazmak yok. Yazılan makalelerin bir düzen içerisinde olması var. Birisi çıkar her gün güncel bir makale yazar, bazısı ancak haftada birkaç defa vakit bulabilir. Ama bu kişilerin genellikle hayatlarında bir tempo tutturduklarını görüyoruz. Bu düzen, zaman içerisinde gerçek başarıyı arkasından getiriyor. Bloggerlık bu nedenle sabır isteyen bir şey, bazıları için de bir meslek.

Düzenli yazı yazmak konusunda daha söyleyeceklerimiz bitmedi ancak bu yazımızı da çok daha fazla uzatmak istemiyorum. Bir sonraki yazımda da “bloglarımızda düzenli yazmayı nasıl yakalayabiliriz?” diye kendimize soracağız ve tavsiyelerimizi, yapabileceklerimizi sıralayacağız.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim