Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

2

Eylül
2013

Ziyaretçilerinizi Başlığınızla Çekin

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Blog Sahiplerine Özel, Webmaster  |  Yorum: Yok  

ziyaretci-cekmekBlog yazarları, yayınladıkları yazıların birçok ziyaretçiye ulaşması, birçok defa okunması için çabalar. Ama her şeyin öncelikle yazınız için seçtiğiniz “başlık”la başladığını bilmek, ona göre başlık seçimini doğru yapmak çok önemlidir. Peki, başlık seçimi bu kadar önemliyse başlıklarımızı belirlerken dikkat edebileceğimiz noktalar nelerdir? İşte yazımızda bu soruya yanıtlar aradık ve önemli noktaları sizler için sıraladık.

Başlık seçimi öyle bir şey ki asla net bir kalıba koyamazsınız. Bir yazı için sıralasak belki de binlerce farklı başlık bulabiliriz. Belirli bir kalıp belirleyemeyiz tabi ama iyi ve doğru bir başlık için bazı önemli noktaları sayabiliriz. Biz de öyle yaptık ve bir başlık belirlerken nelere dikkat edebiliriz yazdık, sıraladık. Bu maddelerin hepsini aynı anda bir başlığa uygulamak pek kolay değil tabi ancak bu yönlerden bazıları açısından başlık yapınızı geliştirerek iyi sonuçlar elde edebilirsiniz:

  • Çok uzun veya çok kısa olmamalıdır. İçerik hakkında fikir verebilecek kadar uzun olmalı ancak okunabilecek kadar kısa olmalıdır. İçerik hakkında başlık türetirken paragraf gibi başlıklar seçilmemelidir.
  • Başlıkta yazım hatası bulunmamalıdır. İmla kurallarına dikkat edilmelidir.
  • Başlığınız yazı içeriğiyle alakalı olmalı. Yazınızın içeriği hakkında bilgi vermelidir.
  • Yanıltıcı bilgi içermemelidir. Hit çekmek için yanıltıcı bilgiler içeren başlıklar okuyucular tarafından hiç hoş karşılanmazlar.
  • İlginç başlıklar dikkat çeker. Düz bir başlık yerleştirmek yerine ilginç başlıklar okuyucuların ilgisini çok daha kolay şekilde çekerek yazıların okunma sayısını artırabilirler.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim