Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

17

Nisan
2011

Google AdSense Hakkında

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Google, Webmaster  |  Yorum: 1 

Google AdSense, büyüklükleri ne olursa olsun tüm web sitesi yayıncılarının web sitelerinde hedeflenmiş Google reklamları göstererek para kazanmalarını sağlayan ücretsiz ve kolay bir yöntemdir.

Sitenizin istediğiniz yerine istediğiniz boyutlarda reklam ekleme olanağı sunan bu hizmetin en büyük avantajı ise istenmeyen konulardaki reklamları engelleyebilmenizdir. Ayrıca site içeriğiniz ile etkileşim halinde bulunan bu reklamlar sitenizin konusuna uygun reklamlar seçerek tıklanma oranını arttırır. Google AdSense sisteminde sitenize eklediğiniz reklamlara giden tık başına ücret alırsınız. Bu tık başına ücret reklamdan reklama değişiyor. Bu reklamları veren kişiler bütçeyi nasıl belirledilerse onunla orantılı bir miktar alırsınız. Ancak kazandığınız her an hesabınıza yatmıyor tabiki. Belirlenen bir miktar kazancınız biriktikten sonra toplu olarak hesabınıza aktarılıyor.

Ayrıca Google raporlama hizmeti sayesinde durumu her an takip edebilirsiniz.

ÖNEMLİ BİR NOT belirteyim. Google denetimlerine dikkat etmek lazım. Sözleşmede de yasaklanan bazı şeyler var. Örneğin Google reklamlarını tıklamaya teşvik edici yazılar, kullanıcının iradesi dışında gerçekleşen (yani otomatik olarak tıklanan veya başka bir linke tıklanınca reklam da paralel olarak açılan) tıklamalar yasaktır. Bu durumda paranızın ödenmemesi, hesabınızın kapatılması ihtimal dahilinde olabilir.

Google AdSense

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

1 Yorum Yapılmış!

    GÜLDEN

    Eyl 26, 2013

    kuşa bayıldım

    Cevapla

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim