Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

15

Eylül
2013

Sahte SEO’culara Aldırış Etmeyin

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Blog Sahiplerine Özel, Webmaster  |  Yorum: 1 

seoSearch Engine Optimization (arama motoru optimizasyonu) şeklinde bir açılıma sahip olan, internet siteleri için oldukça önemli bir yer edinen ve internette üzerine farklı yönlerden devamlı yazılıp çizilen bir konu: SEO. Hal böyle olunca kendini SEO uzmanı ilan eden kişileri de görüyoruz. Ancak SEO uzmanlığı öyle basit bir iş değildir ve her SEO uzmanıyım diyene itibar etmemek gerekir.

Web sitelerinin ziyaretçilerinin büyük bir kısmını Google, Yandex, Yahoo gibi arama motorları sağlar. Arama motorları olmasa insanlar sizin sitenizden haberdar olamazlardı ve bu arama motorları sayesinde internetten bir şey aradıklarında size ulaşabiliyorlar. SEO’da da amaç, işte bunu arttırmaktır. Yani siz arama sonuçlarında eğer 10. sayfada yer alıyorsanız bunun bir anlamı olmaz, çünkü kimse 10. sayfaya kadar gitmez. Hatta hızlı yaşadığımız sanal dünyada 2. sayfaya geçmeyi bile bırakın, ilk sayfanın altlarına inenler bile az olabiliyor. Yani SEO yöntemleri uygulanarak sizin arama sonuçlarında ilk sıralara yükselmeniz amaçlanıyor.

SEO’nun önemi üzerine kısa bir paragraf kadar konuştuktan sonra asıl konumuza geri dönelim. Böyle önemli bir konu olunca web sitelerine destek veren SEO uzmanları ile karşılaşıyoruz. Bu kişiler profesyonel destekler verse de bunlar dışında, kendini SEO uzmanı ilan eden başka kişiler de çıkıyor. Bu sahte SEO’cular, uyguladıkları birkaç basit yöntem, bilinçsiz kullandıkları otomatik programlar ile sitenize yarar sağlamak bir yana, zarar bile verebilirler.

O halde, siteniz için SEO konusunda bir kişiden ücretli destek alacaksanız eğer dikkatli olmalısınız. Bir kişi size SEO’da yararlı olabilecek bir hizmet veriyor diye o kişinin SEO uzmanı olduğu anlamına gelmez. Bu tip hizmetler ücretli veya ücretsiz şekilde elde edilebilen programlarla kolay şekilde verilebilmektedir. Önemli olan, bu işin bilinçli şekilde yapılmasıdır.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


yorumlar:

1 Yorum Yapılmış!

    GÜLDEN

    Eyl 26, 2013

    MERHABA ÜCRETSİZ SEO DESTEĞİ NASIL ALABİLİRİM

    Cevapla

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim