Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

20

Eylül
2013

Google Logosunu Yeniledi!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Google, İnternet  |  Yorum: Yok  

google-yeni-logoÖzellikle Microsoft’un Windows 8’i ile birlikte bir anda popüler olan “sadelikle birlikte modern görünüm elde etme” hızla yayıldı. Başta Microsoft olmak üzere ve en yakın örnek Yahoo gibi birçok firma logolarını yeniledi, logolarını daha sade yapıya kavuşturdu. İşte bunlardan biri de Google. Google, çok büyük bir değişiklik yapmasa da sadeliğe ayak uydurarak logosunu yeniledi ve ziyaretçilerinin karşısına çıkardı.

Özellikle Yahoo’nun da logo değiştirmesi ile birlikte Google ne zaman bir değişiklik yapacak diye düşünüyorduk ve sonunda oldu. Google, logosunu yeniledi. Aşağıda google’ın iki logosunu da görebilirsiniz. Üstte bulunan eski logosu iken alttaki ise Google’ın yeni logosu. Arada aslında çok fazla bir fark yok. Yazı tipi ve renk sıralaması aynı. Düzenleme ise harflerin arkasındaki gölgelerin ve renklerdeki geçiş efektinin kaldırılması yönünde olmuş. Böylelikle Google da logosuna sadelik kazandırmış oldu.

google-eski-ve-yeni-logo

Yeni logo şu anda sadece Google Chrome üzerinden Google’ı ziyaret edenler tarafından görülüyor. Diğer tarayıcılarda hala eski logo yer alırken yakın zamanda onlarda da yeni logo görünür olacak.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim