Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

20

Eylül
2013

Yandex Türkiye’de 2. Yaşını Kutluyor!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: İnternet, Yandex  |  Yorum: Yok  

yandex-turkiye

Rusya merkezli arama motoru Yandex, Türkiye’ye 2 yıl önce bugün adımını attı. Geçen süre zarfında birçok servisini Türkiye’nin hizmetine sunan, servislerini yerelleştiren, adından sıkça söz ettiren Yandex, bugün 2. yaşını kutluyor.

2011’den beri Türkiye’de hizmet vermeye devam eden Yandex, arama motoru özelliğinin dışında Yandex.Mail, Yandex.Haberler, Yandex.Çeviri, Yandex.Afiş, Yandex.Hava, Yandex.Haritalar gibi birçok servisi de Türkçe’ye uyarlayarak hizmete soktu. Ayrıca bunlara bulut depolama hizmeti Yandex.Disk ve Yandex özel tarayıcısı Yandex.Browser da dahil.

Geriye baktığımızda görünen o ki Yandex, her yıl daha da hızlı ilerliyor. Türkiye’de arama motoru denince akla artık daha fazla Yandex gelmeye başladı. Tabi Yandex’in daha yerel olarak çalışması, televizyonlarda yer alan reklamları, popüler internet siteleri ve özellikle de futbol takımları ile olan işbirlikleri Yandex’in adından sıkça söz edilmesini sağladı.

Sonuç olarak bugün, Yandex’in Türkiye’ye adım atışının 2. yıl dönümü. Biz de Yandex.Türkiye’nin 2. yaşını kutluyoruz.

Nice Yıllara Yandex!

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

*

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim