Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

30

Eylül
2013

Facebook’ta Sayfa Açarken ‘İnternet Adresine Ulaşılamıyor’ Hatası ve Çözümü

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Facebook, İnternet  |  Yorum: 16 

facebookBir internet sitemiz için Facebook’ta sayfa açmaya çalışırken şöyle bir hata mesajı aldık: “internet adresine ulaşılamıyor. lütfen bir başka adres dene“. “Marka veya Ürün” kategorisi altında yer alan İnternet Sitesi türünde bir sayfa açmak isterken aldığımız bu hatayı ne yaptıysak da düzeltemedik. Farklı internet sitesi girmeye çalıştık, farklı tarayıcılarda denedik olmadı. İnternette araştırdığımızda da bunun çözümüne yönelik bir kaynak bulamadık. Ancak sonunda çözdük. İnternette de bu sorun üzerine bir kaynak olmayınca en iyisi biz anlatalım dedik. İşte sorunun neden kaynaklandığı ve nasıl çözebildiğimiz.

Sayfa için kategorimizi seçtikten sonra bir başka ekran geliyor ve oluşturacağımız sayfa için internet sitemizi ve sayfamıza kısa ad (facebook.com/sayfaadı gibi) seçmemizi istiyor. Normalde 30 beğenili sayfalar bunu seçebilirken marka veya ürün adı altında açılan sayfalarda açılış sırasında bu imkan tanınıyor. Biz dediğimiz gibi internet sayfamızı ve sayfamız için kısa adı seçeceğimiz sırada bunları doldurup devam etmek isterken tam olarak “internet adresine ulaşılamıyor. lütfen bir başka adres dene” şeklinde bir hata aldık. Hatadan bizim anladığımız internet sitesi için bir sayfa açarken internet sitesinin ulaşılamaz olduğunu söylemesiydi ancak siteye biz girebiliyorduk ve başka bilgisayarlardan da girilebiliyordu. Bunun üzerine farklı tarayıcılarda aynı işlemi tekrarladık ve ayrıca site adresi yerine farklı siteler yazdık ancak bir türlü düzeltemedik.

Başarısız denemelerimiz sonucunda çözümü keşfettik. Meğer bize verdiği hatada anlatım bozukluğu varmış (belki de Türkçe’ye çeviri sıkıntısı olabilir) ve meğer sorun internet sitesinde değilmiş. Burada sorun, bizim sayfa için seçtiğimiz kısa addaymış. Yani bizim seçtiğimiz sayfa kullanıcı adı (facebook.com/sayfaadı gibi) daha önceden alınmış ve bu yüzden devam edemiyor, hata alıyormuşuz. Ancak karşımıza çıkan hatada kullanıcı adının daha önceden alındığına dair bir uyarı yer almıyordu.

Sonuç olarak böyle bir durumda yapmamız gereken sayfamız için seçtiğimiz kullanıcı adını değiştirmek ve kullanılmayan bir ismi seçmek. Bunu yaparsak eğer hata vermeden sayfamızı açmaya devam edebiliriz.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


yorumlar:

16 Yorum Yapılmış!

  ahmet

  Eki 01, 2013

  dostum çok teşekkür ederim, çok faydalı oldu. çözüm bu. tekrar teşekkürler.

  Cevapla

  Süha Mete

  Kas 22, 2013

  Evet anlatım bozukluğu olduğu ortada. İnsan endişeleniyor neyi yanlış yaptı diye :)

  Cevapla

  fatih kaptan

  Oca 01, 2014

  arkadaşım gerçekten işe yaradı teşekkürler .

  Cevapla

  murat bekar

  Oca 10, 2014

  Gerçektende bende sorun bendemi diye merak ederken bu konuya google’dan denk geldim ve güzel anlatım ve yardımın için teşekkürler

  Cevapla

  ahmet

  Oca 22, 2014

  sağol dostum iki saattir deli etmişti beni

  Cevapla

  şevval

  Oca 26, 2014

  yaa yine olmuyorrrrr

  Cevapla

   eda

   Şub 09, 2014

   bende yapamıyorum :(

   Cevapla

    Gökberk Durmaz

    Şub 09, 2014

    Lütfen sayfanız için kısa link belirlerken seçtiğiniz ismi değiştirin. Örneğin facebook.com/weblopedi diye seçiyorsanız bu olmaz. Site bu hata gelir ancak asıl sorun sayfa kullanıcı adında. Bunu değiştirirseniz sorun kalmayacaktır.

    Cevapla

     EMMLY

     Nis 25, 2014

     e-postayı yenile filan diyor bu nedemek?????
     …………………..

     Cevapla

  sudenaz ertek

  Nis 16, 2014

  pekı ne koyabılırız

  Cevapla

  EMMLY

  Nis 25, 2014

  uf benim dediğim bu değildi ki :(

  Cevapla

  Serhat

  Nis 28, 2014

  teşekür ederiz farklı bir isim girdik oldu

  Cevapla

  Mesut

  May 29, 2014

  Teşekürler, sorunum çözüldü

  Cevapla

  Mami

  Ağu 15, 2014

  Eyvallah dostum. İki saattir site deniyordum :D

  Cevapla

  melisa

  Mar 19, 2015

  Facebooka giremiyorum her yoldan denedim olmuyo fes simgesini silip indirdim olmadı google facebook yazıp ordan denedim wep sayfası bile acilmiyo üç gündür ugrasiyorum lütfen yardimci olun ne yapmam lazım :-( :-( :-( :-(

  Cevapla

  melisa

  Mar 19, 2015

  Birileri aydınlantsin şu durumu lütfen amaa yaa

  Cevapla

yorum yapmak ister misiniz?

*

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim