Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

1

Kasım
2013

Turkcell ve Avea, iPhone 5S ve 5C’nin Fiyatlarını Resmen Açıkladı!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Apple, Teknoloji  |  Yorum: Yok  

iphone-5s-turkcell-avea

10 Eylül’de tanıtımı yapılan ve ilk olarak belli başlı ülkelerde satışa sunulan yeni iPhone modellerinin ülkemize gelmesine sayılı günler kaldı. Yakın zamanda satışa çıkmaya başlayacak olan iPhone 5S ve iPhone 5C modellerinin Turkcell ve Avea tarafından fiyat etiketleri açıklandı. Turkcell ve Avea’nın hatlarla birlikte veya ayrı olarak sattığı telefon modelleri arasında yerini alacak olan bu yeni iPhone’ların satışa çıkması ile birlikte hangi versiyonları hangi fiyatlarla satılacak, ilk fiyatlar belli oldu.

Turkcell ve Avea, fiyatlar netleşir netleşmez internet siteleri üzerinden açıklamalarını gerçekleştirerek hangi modeli hangi fiyattan satışa sunacaklarını açıkladılar. İki operatörün de hatlar için alınacak tarifelere ek ücret şeklinde uygulamaları tabiki var. Bu tarifeye ek ücretlendirmeler çok çeşitli bu nedenle biz direk tarifelerden bağımsız peşin fiyatlara bir göz gezdirelim.

Açıklanan ve bizim de alt kısımda yer verdiğimiz fiyatlar, aslında ürünlerin ilk satışa çıkacağı rakamlar. Bu rakamlar geçen süre zarfında yapılan kampanyalarla tabi değişiklik gösterebilir. Bunu da unutmadan bakalım hangi operatör kaç TL fiyat etiketi ile yeni iPhone’ları satışa çıkaracak?

Turkcell

Turkcell, hafızasına göre 3 farklı iPhone 5S versiyonunu satışa sunacak. iPhone 5S’in 16 GB’lık modeli için belirlenen fiyat 2279 TL. Ayrıca 32 GB hafızalı iPhone 5S 2599 TL’ye ve 64 GB versiyonu ise 2799 TL olarak belirlenmiş.

Turkcell, iPhone 5S kampanyasından yararlananlar için yanında 3 ay boyunca kullanılabilecek aylık 1 GB Turbo internet, Turkcell TV Standart Paket ve Turkcell Müzik aylık 15 şarkı servisini de hediye ediyor.

Turkcell’de iPhone 5C’lerin de fiyatları 16 GB’lığı için 1899 TL olarak belirlendi. iPhone 5C 32 GB modeli ise 2199 TL’den satışta olacak. iPhone 5C alanlara da Turkcell biraz önceki hediyelerinde olduğu gibi bir paket oluşturmuş, sadece interneti 500 MB olarak belirlemiş ve yanında yine Turkcell TV Standart Paket ve Turkcell Müzik aylık 15 şarkı servisi yer alıyor ve bu servisler 3 ay boyunca kullanılabiliyor.

Avea

Avea, iPhone 5S’in 16 GB’lık ürününü 2149 TL olarak belirlemiş. 32 GB’lık versiyonu ise 2399 TL olarak satışa sunulacak. Ancak Avea’da iPhone 5S için 64 GB modeli yer almıyor.

iPhone 5C 16 GB’ın Avea’daki fiyatına bakacak olursak eğer 1799 TL fiyat etiketini görüyoruz. 32 GB’lık modeli için de 2149 TL belirlenmiş.

Avea, peşin alım ücretlerinde ilk 3 ay için 250 MB internet veriyor.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim