Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

1

Kasım
2013

Apple, Türkiye İçin Online Mağazasını Açtı

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Apple, İnternet  |  Yorum: 3 

apple-online-store

iPhone 5S ve 5C, Türkiye’de 1 kasım itibari ile satışa çıkmaya başladı ve Türkiye fiyatlarını da aynı zamanda resmi olarak öğrenmiş olduk. Bununla birlikte yeni iPhone’lar satışa çıkmaya başlamışken aynı zamanda Apple da Türkiye’ye yönelik online satış mağazasını internet kullanıcılarına sundu.

Türkiye internet mağazasının açılışından mutluluk duyduğunu belirten Apple’ın bu satış sayfasına Apple Store (Türkiye) linkinden ulaşabilirsiniz. Apple Store’un Türkiye’ye yönelik bu online mağazasına giriş yaptığımızda ilk dikkatimizi çeken, yerel detaylarla yapılandırılmış olmasıydı. Online mağazanın girişinde, bizim de yazımızın başında yer verdiğimiz grafikle hem Türklerin ünlü çay tabağı motifi yansıtılmış hem de “Her zaman bekleriz.” mesajı ile yine Türklerin misafirperverliğine dikkat çekilmiş. Tabi burada bir diğer ayrıntı da çay tabağı motifinin içerisinde iPad, iPhone ve MacBook simgeleri de göze çarpıyor.

Apple Store (Türkiye) sayfasında, iPhone 5S ve iPhone 5C de dahil satışta bulunan neredeyse tüm Apple ürünlerini görebiliyoruz. iPhone’ların dışında iMac, MacBook, iPod ürünleri de satın alınabiliyor. Tabi Apple ürünleri için özel aksesuarlar da aynı şekilde satışa sunulmuş. Ana sayfaya yerleştirilen iPhone kılıf modellerinde de yine dikkat çeken nazar boncuğu ve çini motiflerindeki kapak tasarımlarına yer verilmiş olması. Apple’ın yerellik üzerinden ilerlemesi, ona Türkiye’de daha fazla avantaj sağlayacaktır.

Merak edilen bir konu ise tabi iPhone 5C ve iPhone 5C için belirlenen fiyatlar. Apple Türkiye mağazası üzerinden belirlenen TL fiyatlara göre iPhone 5S 16 GB modeli 2149 TL’den, 32 GB modeli 2449 TL’den, 64 GB modeli ise 2749 TL’den satışa sunuldu. iPhone 5C için ise 16 GB ve 32 GB olmak üzere iki seçenek var. Bu seçeneklerim ise 1849 TL ve 2149 TL üzerinden satışa sunulduğunu görüyoruz.

İki iPhone modeli için de Apple, vade farkı almadan 12 ay taksit imkanı sağlıyor. Ayrıca eğer havale ile ödemeyi tercih ederseniz de %4 indirim imkanı da sunuyor. Bu ürünlerin size ulaşması için de ek olarak kargo ücreti talep edilmiyor (235 TL üzeri alışverişleriniz için kargo ücreti yok).

Türkiye’den Apple’a yönelik ilgi çok fazla. Apple da, Türkiye’ye internet mağazası ile buna karşılık vermeye başladı diyebiliriz. Ayrıca Apple’ın 2014 yılı içerisinde İstanbul’da resmi satış mağazasını da açması bekleniyor.

Tabi bir de ek olarak Apple, madem Türkiye için internet mağazasını açtı ve Türkiye’ye yönelmeye başladı o zaman biz de Apple kategorimizi aktif edelim ve Apple ile ilgili yazılarımızı bu kategoride toplayalım. Yakında Apple kategorimiz ile de yayında olacağız, ayrıca tüm Apple ve Apple ürünleri hakkındaki yazılarımızı bu kategoride bulabileceksiniz.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

3 Yorum Yapılmış!

  yusuf

  Kas 02, 2013

  Sonunda türkiyede de bu kadar satışı var mağazasını yenimi açıyor

  Cevapla

  Belçika

  Kas 05, 2013

  Apple ürünlerinin biri bes para etmez, hepsinin sadece adi var baska birsey yok. Mac book pro ve iphone 5 kullanici olarak bunlari soylemek gercektende aci verici. Ama bosa para harcagimin farkina gecte olsa vardim. Birdaha tovbe.

  Cevapla

   Gökberk Durmaz

   Kas 05, 2013

   Apple ürünlerine baktığımızda fiyat olarak yukarılarda olduklarını görüyoruz ancak Apple adının bu denli üst seviyelere oturması sebepsiz yere de olamaz diye düşünüyoruz. Biraz belki de telefonlardan ne beklediğimize bağlı olarak memnuniyet derecemiz değişiyor. Ancak yine de Apple ürünlerinin geneline baktığımızda kalite olarak üst sıralarda kendilerini gösteriyorlar. Bunu inkar etmemeliyiz. Değerlendirirken referans olarak aynı seviyedeki diğer modelleri ele almalı ve örneğin “ne eksiği var, ne fazlası var?” diye sorabiliriz. En azından bizim fikrimiz böyle. Siz de örneğin kullanmış olduğunuz iPhone 5’te ne gibi eksik yönler gördünüz anlatırsanız dinlemekten memnuniyet duyarız.

   Cevapla

yorum yapmak ister misiniz?

*

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim