Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

12

Ocak
2014

Twitter’da Hesap Arşivimizi Bilgisayarımıza Nasıl İndiririz?

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Twitter  |  Yorum: Yok  

twitterTwitter, ülkemizde oldukça aktif kullanılan bir platform. 140 karaktere sığdırılan kelimelerle ifade edilen birçok tweet aslında hepimiz için birer anı değeri de taşıyor. İşte yıllardan beri kullandığımız Twitter hesabımızda ilk günden beri yazdığımız tüm Tweetleri bir arşiv olarak bilgisayarımıza indirebiliyoruz. Tüm Tweetlerimizi bilgisayarımıza indirerek hem geçmişte ufak bir yolculuk yapıyoruz hem de özellikle tweet sayısı çok olanlar için geçmiş tweetlerine bakmak kolay hale geliyor. Peki, Twitter’da hesabımızın tweet arşivini bilgisayarımıza nasıl indiririz? Sizlere resimli olarak adım adım anlattık.

1- Twitter hesabımıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan dişli çark simgesine tıklıyor ve Ayarlar bölümüne giriyoruz.

twitter-arsiv-1

2- Ayarlar bölümünde sayfanın en altında Twitter arşivin diye bir bölüm altında Arşivini iste butonunu görüyoruz.

twitter-arsiv-2

3- Bu butona basarak hesabımızın arşivinin oluşturulmasını talep ediyoruz ve karşımıza arşivimiz hazırlandığında bize mail gönderileceği bilgisini içeren bir uyarı mesajı çıkıyor.

twitter-arsiv-3

4- Uyarıda da belirtildiği gibi hesabınızda yer alan Tweet sayısına göre işlem biraz uzun da sürebilir. İşlem tamamlandığında ise Twitter hesabınıza kayıtlı olan mail adresinize Twitter arşivin hazır başlıklı bir e-posta gönderilecektir. Burada size arşivinizi bilgisayarınıza indirebilmek için bir link sunuluyor.

twitter-arsiv-4

5- Bu linke basarak arşivi indirmek için özel bir sayfaya ulaşmış olacaksınız. Bu sayfada yer alan İndir butonuna basarak indirme işlemine başlayabilirsiniz.

Dosyanız .zip uzantılı olarak bilgisayarınıza kaydedilecektir. Bu .zip içerisinde yer alan dosyaları bir klasöre çıkarttığınızda index.html dosyasını kullanarak Tweetleriniz arasında gezinebilir, kronolojik olarak Tweetlerinize göz atabilirsiniz.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

*

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim