Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

13

Ocak
2014

Facebook’ta Hesap Arşivimizi Bilgisayarımıza Nasıl İndiririz?

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Facebook  |  Yorum: 1 

facebook-arsivBir önceki yazımızda Twitter’da Hesap Arşivimizi Bilgisayarımıza Nasıl İndiririz? diye sormuş ve adım adım resimli olarak sizlere anlatmıştık. Şimdi ise arşiv alma işlemimizi Facebook’ta nasıl yapacağımızı göreceğiz. Facebook’taki kişisel bilgilerimizi, paylaştığımız resimleri, videoları, diğer yazdıklarımızı, mesajlarımızı ve kısaca hesabımızla ilgili her şeyi bir arşiv olarak bilgisayarımıza indirebileceğiz. O halde arşivimizi nasıl alabileceğimizi adım adım birlikte görelim.

1- Öncelikle Facebook hesabımıza giriş yapıyoruz. Daha sonra sağ üst köşede yer alan dişli çark simgesine tıklıyor ve buradan Hesap Ayarları’nı seçiyoruz.

facebook-arsiv-1

2- Bu sayfamızda e-mail ve şifre ayarlarımızın altında Facebook verilerinin kopyasını indir. metnini görüyoruz. Kopyasını indir kısmına basarak devam ediyoruz.

facebook-arsiv-2

3- Arşiv işlemimizi başlatabilmek için yeni bir sayfaya yönlendirildik. Bu sayfada Arşivimi Başlat butonu ile hesabımız için bir arşiv oluşturmalarını isteyebiliriz.

facebook-arsiv-3

4- Arşivimi Başlat butonuna bastığımızda bizden hesap sahibi olduğumuzu doğrulamamız için tekrar şifremizi girmemizi istiyor.

5- Arşivin hazırlanma işlemini başlattığımızda bir süre bekliyoruz ve Facebook verilerimiz hazırlandığında Facebook hesabımıza kayıtlı mail adresimize e-posta ile ulaşacaklar.

6- Gönderdikleri ilk mail bir uyarı niteliğinde. Kısaca bizden e-posta adresimizi sık kontrol etmemizi istiyorlar. Çünkü onlar indirme linkini içeren 2. e-postayı gönderdiklerinde birkaç gün içerisinde yedeklerimiz silinecektir. Onlar bize indirme bağlantısını gönderdiğinde çok gecikmeden bilgisayarımıza yüklememiz lazım.

7- Bizlere ulaştırdıkları 2. e-postada ise indirme bağlantısı olduğunu göreceğiz. Metnin altında yer alan http://www.facebook.com/… şeklinde başlayan linke tıklayarak açtığımız sayfada Arşivi İndir butonunu kullanarak arşivimizi bilgisayarımıza yükleyebiliriz. Biraz önce de dediğimiz gibi bu link, birkaç gün sonra güvenlik amacı ile geçersiz olacaktır ve eğer siz indirme konusunda gecikirseniz baştan bir yedek istemeniz gerekecek.

facebook-arsiv-4

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


yorumlar:

1 Yorum Yapılmış!

    konya mobilya

    Oca 15, 2014

    Çok işime yaradı teşekkür ederim paylaşımınız için

    Cevapla

yorum yapmak ister misiniz?

*

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim