Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

27

Ocak
2014

SkyDrive Gidiyor OneDrive Geliyor

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: İnternet, Microsoft  |  Yorum: 1 

onedrive

Microsoft’un bulut depolama hizmeti SkyDrive’ın isim konusunda sıkıntı çektiğini uzun süre önce duymuştuk. İsim hakları sebebi ile Sky ismini kullanması konusunda yasal süreçleri atlatan Microsoft maalesef Sky’ın isim hakkını alamadı ve SkyDrive ismini değiştirmek zorunda kaldı. Yapılan açıklamada da zor bir değişiklik olduğunu belirttikleri bu isim değişikliği ile birlikte SkyDrive ismine sahip hizmet artık OneDrive olarak anılacak.

Microsoft’un sosyal medya hesapları ile haberini verdiği ve ayrıntıları bir blog yazısında paylaştığı durum biraz önce belirttiğimiz gibi Sky isminin haklarının başka bir firma tarafından alınmış olmasından kaynaklı. Bu sebeple Sky yerine yine kısa ve anlamlı olarak OneDrive ismi konuldu.

İngilizce One kelimesi, hayatınıza dair her şey için tek bir yer anlamına gelen bir slogan (One place for everything in your life) ile kullanılıyor. İşte One da oradan geliyor.

SkyDrive yerine gelecek olsa da sadece bir isim değişikliğinden ibaret olmadığını görüyoruz. OneDrive ile daha fazlasını sunmayı amaçlayan Microsoft henüz indirmeyi açık olarak sunmadı. Yine de OneDrive hakkında bilgiye OneDrive.com adresinden ulaşabilirsiniz. Dilerseniz OneDrive sizin için uygun olduğunda haber vermeleri için bu adresten mail adresinizi de bırakmanız mümkün.

Aşağıda Microsoft’un OneDrive tanıtım videosunu izleyebilirsiniz. OneDrive hakkında gelişmeler yer aldıkça biz de sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

1 Yorum Yapılmış!

    Muhammet

    Oca 28, 2014

    Onedrive ismi ubuntunun UbuntuOne’a benzemiş gibi geldi bana, belkide ben kuruntu yapıyorumdur. ;)

    Cevapla

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim